قطار دانشجویی ریل باس برای راستا تبریز جلفا و بالعکس راه اندزای شد

به گزارش دور زمین، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه تبریز گفت: تفاهم نامه ای بین دانشگاه تبریز، اداره کل راه آهن آذربایجان و فرمانداری شهرستان تبریز به منظور راه اندازی قطار دانشجوییریل باس برای روزهای پنج شنبه و آدینه هر هفته در جهت تبریز-جلفا و بالعکس منعقد شد.

قطار دانشجویی ریل باس برای راستا تبریز جلفا و بالعکس راه اندزای شد

دکتر رضا مجیدی با تاکید بر اینکه این خط ویژه در راستای مذاکرات مدیران دانشگاه و راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای انتقال سریع و ارزان دانشجویان راه اندازش شد، اظهار کرد: مدت تفاهم نامه برابر تقویم آموزشی دانشگاه تبریز برای سال تحصیلی امسال و سال آینده بوده و قابلیت اجرایی این تفاهم نامه برای سال های آینده و با درخواست این دانشگاه معتبر است.

وی با بیان اینکه این ریل باس برای استفاده و بهره مندی تمامی دانشجویان این منطقه نیز آزاد است، گفت: ساعت حرکت قطار از تبریز به سمت جلفا، شش صبح و ساعت برگشت آن ساعت 17.15 عصر بوده و تغییرات احتمالی در ساعات حرکت فقط از طرف دانشگاه تبریز اعلام می گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، این دانشگاه با پشتوانه بیش از 70 سال سابقه موثر در زمینه آموزش و پژوهش و در راستای پاسخ به تقاضای روزافزون داوطلبان تحصیلات عالی در داخل و خارج از کشور و با توجه به برنامه های راهبردی بلندمدت علمی، آموزشی و پژوهشی خود، پردیس بین المللی ارس را راه اندازی نموده است.

این پردیس در واقع واحدی از مجموعه دانشگاه تبریز است که در منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس (جلفا) که جاذبه های توریستی و تجاری فراوانی را نیز دارا بوده و به منظور توسعه فعالیت های آموزشی، پژوهشی دانشگاه در سطح ملی و بین المللی در این منطقه تاسیس شده است.

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز در ابتدا از مهر 1388 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت خود را شروع کرد و هم اکنون با پذیرش دانشجو در بیش از 100 رشته و گرایش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی فعالیت های علمی خود را گسترش داده و با ایجاد و راه اندازی پردیس خودگردان تبریز در سال 92 و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، فعالیت های علمی خود را ارتقاء داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2184

به "قطار دانشجویی ریل باس برای راستا تبریز جلفا و بالعکس راه اندزای شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار دانشجویی ریل باس برای راستا تبریز جلفا و بالعکس راه اندزای شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید