فقط دو تیم السد را با ژاوی برده اند: پرسپولیس و استقلال

به گزارش دور زمین، 6 برد، 5 تساوی و تنها 2 شکست ماحصل کار السد با ژاوی بوده که شکست ها مقابل استقلال در پلی آف دو فصل قبل و پرسپولیس در بازی برگشت نیمه نهایی فصل 2018 رقم خورده.

فقط دو تیم السد را با ژاوی برده اند: پرسپولیس و استقلال

ژاوی و فقط 2 باخت در لیگ قهرمانان آسیا

ژاوی از وقتی به السد آمده در قریب به اتفاق بازی های این تیم حضور داشته و خیلی کم دیده ایم که آسیب ببیند یا به دلیل محرومیت حضور در ترکیب تیم فریرا را از دست بدهد. او در تمام این چند فصل اخیر از جمله بازیکنان کلیدی السد بوده که گاهی هم نتیجه را به تنهایی تغییر داده. این بار اما آسیب دیدگی سراغ هافبک اسپانیایی آمد و او را برای چند بازی از ترکیب اصلی السد دور کرد. دو ماه پیش بود که ژاوی هرناندز به دلیل کشیدگی شدید عضله ران حضور در ترکیب و بازی های رسمی السد را از دست داد. غیبت در سه بازی لیگ ستارگان و همین طور بازی های امیرکاپ قطر باعث شد تا حضور ستاره اسپانیایی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا نیز در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

-

در شرایطی که السد بدون ژاوی فصل جدید لیگ قهرمانان را با شکست 2 بر صفر مقابل الاهلی استارت زد، کوشش ها برای بازگرداندن مهندس به میانه میدان السد اوج گرفت. به خصوص که صدرنشین لیگ ستارگان باید به مصاف پرسپولیس ایران می رفت. بازیساز اول السد به هر شکلی بود به بازی با پرسپولیس رسید تا به همین بهانه سایت استاد الدوحه به آنالیز آمار السد با ژاوی در سه فصل گذشته لیگ قهرمانان بپردازد.

در آماری که این رسانه مطرح دوحه منتشر کرد السد با ژاوی در 13 بازی آسیایی به میدان رفته است که از این تعداد هافبک اسپانیایی در 11 بازی کامل در زمین حضور داشته و 2 بازی هم تعویض شده است. 6 برد، 5 تساوی و تنها 2 شکست ماحصل کار السد با کاپیتان سرشناس ماتادور بوده که شکست ها مقابل استقلال در پلی آف دو فصل قبل و پرسپولیس در بازی برگشت نیمه نهایی فصل 2018 رقم خورده است.

340-11

-

یک گل، 5 پاس گل، یک اخطار و ... از دیگر آمارهای درخشان ژاوی با السد در لیگ قهرمانان بود که به اذعان استاد الدوحه باعث شد تا تیم قطری در حضور کاپیتان اسپانیایی خود به تیمی ترسناک تبدیل گردد. ژاوی که خاطره خوشی از رویارویی با تیم های ایرانی به خصوص سرخابی ها ندارد، سه شنبه در یکی از آخرین بازی هایی که ممکن است مقابل تیم های ایرانی داشته باشد، قطعا به دنبال خاطره ای خوش خواهد بود.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1697

به "فقط دو تیم السد را با ژاوی برده اند: پرسپولیس و استقلال" امتیاز دهید

1 کاربر به "فقط دو تیم السد را با ژاوی برده اند: پرسپولیس و استقلال" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط دو تیم السد را با ژاوی برده اند: پرسپولیس و استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید