فعال بودن شورای گردشگری آبادان لازم است

به گزارش دور زمین، محمود نواصر در مصاحبه با خبرنگاران در آبادان اظهار کرد: ظرفیت های گردشگری آبادان در تمام حوزه ها ایده آل، جذاب و بکر هستند ولی ضرورت دارد در چارچوب معین و معینی قرار گیرند تا نتایج مثبتی حاصل گردد.

فعال بودن شورای گردشگری آبادان لازم است

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری آبی، رودخانه آب شیرین داریم که در اکثر نقاط دنیا بی نظیر است، ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در آب شور وجود دارد آسیب رسیدن زودتر به کشتی ها و همچنین تجهیزات ورزشی آبی است که در آب شیرین این مشکلات به اندازه قابل توجهی کمتر است و در بازده زمانی پایین تری اتفاق می افتد.

دبیر اولین جشنواره ایده گردشگری آبادان با اشاره به اینکه این شهر در حوزه توریسم فرهنگ وهنر، توریسم درمانی و توریسم ورزشی، ظرفیت های ویژه ای دارد ولی تاکنون مغفول مانده است، اضافه کرد: برنامه ریزی استراتژیک و راهبردی منظمی برای این حوزه ها وجود نداشته اما مسئولان دغدغه این موضوع و همچنین تمایل برای ایجاد نتایج مطلوب را دارند.

نواصر با تاکید بر اینکه شورای گردشگری آبادان باید فعال تر باشد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر، توسعه صنعت گردشگری به عنوان پل ارتباطی برای راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و یکی از پر درآمدترین صنعت های دنیا معرفی گردیده و کشورهایی که نفت ندارند در حوزه توریسم سرمایه گذاری کردند و به درآمدهای هنگفتی نیز رسیده اند.

وی در انتها مطرح کرد: ظرفیت های ویژه ای در منطقه داریم که با برنامه ریزی مناسب می توان در شرایط اقتصادی حساس با جذب گردشگر داخلی و خارجی درآمد خوبی را برای این منطقه رقم زد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 226

به "فعال بودن شورای گردشگری آبادان لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال بودن شورای گردشگری آبادان لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید