فرانسه برای آمریکا پهپاد جاسوسی می سازد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، پروت فرانسوی که یکی از رقبای جدی شرکت پهپادسازی چینی دی جی آی محسوب می گردد قرار است برای ارتش آمریکا پهپادهای شناسایی و گشت زنی کوتاه برد بسازد. تمامی شرکت های انتخاب شده توسط ارتش امریکا بدین منظور آمریکایی و اروپایی هستند و چینی ها به طور کامل از این طرح کنار گذاشته شده اند.

فرانسه برای آمریکا پهپاد جاسوسی می سازد

اگر چه دی جی آی یکی از شرکت های بزرگ و مطرح چینی سازنده پهپاد در دنیا است، اما مجموعه های دیگری مانند 3D Robotics و GoPro قصد دارند خود را به عنوان جایگزین هایی برای دی جی آی مطرح نمایند و جلوی عقد قراردادهای بزرگ با این شرکت چینی در زمینه فراوری پهپاد در دنیا را بگیرند.

در حال 70 درصد از بازار کل فراوری پهپادها مربوط به پهپادهای نظامی و تنها 30 درصد از این بازار مربوط به پهپادهای غیرنظامی است که برای فیلم سازی (17 درصد) و مدل سازی در خصوص تغییرات آب و هوایی (13 درصد) به کار می روند.

پروت برای فراوری نمونه اولیه پهپادهای شناسایی خود 11 میلیون دلار بودجه از وزارت دفاع آمریکا دریافت نموده است. این پهپادها قادر به 30 دقیقه پرواز و پیمودن مسیرهایی حداکثر 3 کیلومتری هستند. همچنین مونتاژ و سرهم کردن پهپادهای یادشده توسط یک سرباز عادی به کمتر از دو دقیقه زمان احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1529

به "فرانسه برای آمریکا پهپاد جاسوسی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه برای آمریکا پهپاد جاسوسی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید