غواصی در تایلند

به گزارش دور زمین، غواصی و شنا از بهترین جاذبه‌های جزایر تایلند هستند. در تور تایلند می‌توانید گواهینامه دوره های آب‌های آزاد را دریافت کنید. بنابراین در این مقاله شما را با فصل غواصی و بهترین سایت‌های غواصی در این کشور آشنا خواهیم کرد.

غواصی در تایلند

بهترین مکان‌ها برای غواصی در تایلند

جزایر پوکت، کائو لک (Khao Lak)، فی فی (phi phi) و ساحل آئو نانگ (ao nang beach) در کرابی از بهترین مکان‌ها برای غواصی در تور تایلند هستند. پوکت از نظر مکانی و در دسترس بودن بهترین موقعیت را برای خدمات رسانی به کل منطقه دارد. کائو لک یک مکان ایده آل برای متمرکز شدن در بخش تایلند شمالی دریای آندامن است. آئو نانگ نیز یک مکان بسیار آرام و چشم گیر در خط ساحلی زیبای کرابی در خلیج فانگ نگا می‌باشد و جزیره فی فی هم مشتاقان آفتاب و مسافران را برای تجربه یک زندگی جزیره‌ای به سوی خود جذب می‌کند. 

هین دائنگ یکی از بهترین مکان‌ها برای غواصی با نماهایی زیبا از زیر آب است این محل بهترین مکان برای بازدید کوسه‌های پشت خاکستری است که در کنار دیواره‌های ساحلی شنا می‌کنند. همچنین این مکان دومین خانه در دریای آندامن برای وال‌کوسه ها و سفره ماهی‌ها می‌باشد. با دیدار از هین دائنگ شما هیجان غواصی در کنار بزرگترین دیواره عمودی تایلند را تجربه خواهید کرد. در همان حوالی منظره غارهای کوچک و بزرگ به هیجان این ماجراجویی می‌افزایند.

جزایر تماشایی سیمیلان با مناظر زیبای زیر آبی که دارد یکی از بهترین مکان‌های برای غواصی در تور تایلند به شمار می‌رود. صخره‌های سنگی بزرگی که در عمق آب‌های این جزیره دارد، نیاز دارد که یک غواصی حرفه‌ای باشید. شما می‌توانید از روی قایق تفریحی یا قایق سفرهای دریایی روزانه به غواصی بروید. ریشلیو راک یکی از مشهورترین سایت‌های غواصی تایلند و دنیا می‌باشد و در صدر مکان‌های غواصی به همراه وال کوسه‌ها قرار گرفته است. 

فصل غواصی در تایلند

شما می‌توانید در تمام طول سال در تایلند به غواصی بپردازید. بهترین شرایط آب و هوایی برای غواصی در دریای آندامن از ماه نوامبر تا آوریل و بهترین زمان برای دیدن وال کوسه ها ماه فوریه می باشد و سفره‌ ماهی‌ها نیز که در تمام سال در دریا قابل مشاهده هستند. قابلیت مشاهده تا عمق 30 متری دریا به چشم می‌خورد، دمای هوای داخل دریاها معمولا بین 28 تا 31 درجه سانتیگراد و شرایط سطح آب در ماههای منتهی به سال معمولا آرام می‌باشد. از پایان ماه می تا اکتبر بادهای موسمی شروع به وزیدن کرده و سطح آب در دریای آندامن طوفانی است که به این ترتیب برخی سایت‌های غواصی همچون سیمیلان، ریشلیو راک و هین دائنگ از دسترس خارج خواهد شد.  از ماهی می تا آگوست که دریای آندامن فصل کم رونق خود را دارد، در خلیج تایلند بهترین زمان برای غواصی به شمار می‌رود.

در تور پوکت با شنا و غواصی می‌توانید با دنیای زیر آب آشنا شوید، دنیای زیر آب یک دنیای جدید به روی شما باز خواهد کرد.

فصل قایقرانی در پوکت

قایقرانی و غواصی مکمل یکدیگر هستند. از ابتدای ماه اکتبر تا اواسط ماهی می معمولا می‌توان به راحتی در آب‌های تایلند قایقرانی کرد. در ضمن برخی قایق‌های تقریحی و سفرهای شبانه دریایی در جزایر فی فی در تمام طول سال آماده به فعالیت هستند.

انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2913

به "غواصی در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غواصی در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید