علیرضا رضایی: باید آنقدر قوی باشیم که ایرادات داوری نتواند روی کارمان تاثیرگذار باشد، کم تجربه بودیم

به گزارش دور زمین، علیرضا رضایی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید ایران با اشاره به اینکه تیمش استحقاق مدال و سکوی بهتری را داشته، کم تجربگی ناشی از غیبت در تورنمنت های بین المللی و اشتباهات فاحش داوری را از دلایل این سومی دانست.

علیرضا رضایی: باید آنقدر قوی باشیم که ایرادات داوری نتواند روی کارمان تاثیرگذار باشد، کم تجربه بودیم

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد سومی تیم ملی آزاد در رقابت های امیدهای دنیا گفت: یک مقدار کم تجربگی و یک مقدار هم اشتباهات داوری باعث شد که مقام بهتر و مدال های بیشتری نگیریم. ما تنها با سه امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، سوم دنیا شدیم. بچه ها در دو، سه وزن دیگر هم شایستگی رسیدن به مدال را داشتند اما اشتباه داوری ما را از کسب مدال دور کرد. مثل ایمان صادقی که در مبارزه با حریف آمریکایی به راحتی امتیازش را ندادند و بعد تیم داوری اش محروم شد. او بعد از این حق کشی که در کشتی سرگروهی رخ داد، دیگر از نظر روحی توان نداشت و هرچقدر که کادرفنی سعی کرد او را به مبارزه بازگرداند اما نتوانست و او پنجم شد.

وی ادامه داد: مبارزه قیاسی با حریف ژاپنی که نایب قهرمان المپیک بود، دو امتیاز به ما دادند اما بعد امتیاز را برگرداندند. در کشتی شهبازی و طاهری هم اشتباهات داوری وجود داشت. حتی مبارزه کامران قاسمپور که مدال طلا گرفت با نایفونوف هم مشکل داوری داشت. در این رقابت ها هر چه بچه های ما حمله می کردند اخطار می گرفتند و به حریف امتیاز داده می شد. البته من اشتباهات خودم را می پذیرم و باید آنقدر قوی شویم که ایرادات داوری نتواند روی کارمان تاثیرگذار باشد. تیم ما اگر کم تجربه نبود، حتما صندلی بهتری به دست می آورد. این جوان ها حرف های زیادی برای گفتن دارند. شکستن طلسم فینالیست شدن و کسب بیشترین مدال؛ شاگردان رضایی بهترین تیم کشتی ایران در دنیای های اخیر طلسم شکست، کشتی ایران بالاخره طلایی شد ، شهبازی و طاهری برنز گرفتند، ایران سوم شد

سرمربی تیم ملی امید توضیح داد: ایمان صادقی شایسته ترین فرد برای کسب مدال طلای 61 کیلوگرم بود. حریفان خیلی خوبی هم داشت که اگر آن مشکل داوری پیش نمی آمد حتما قهرمان می شد. قیاسی فقط به بی تجربگی اش باخت و اولی را با پنجمی عوض کرد. این بچه ها وقتی می بازند، دیگر سخت با این موضوع کنار می آیند و مدال برنز را هم از دست می دهند. سرلک سخت ترین کشتی ها را گرفت. بچه ها در عین جوانی خوب مبارزه کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مدال آوران امیدهای دنیا در سطح کسب مدال در رده سنی بزرگسالان هستند، گفت: حتما می توانند. اتفاقا در همین بخارست در چند وزن ما نایب قهرمان المپیک و دنیا و قهرمان اروپا داشتیم. بچه های ما به خودباوری برسند هیچ چیزی از حریفان شان کم ندارند.

رضایی در مورد اینکه تنها مدال طلای کشتی آزاد ایران در وزنی به دست آمده که حسن یزدانی را داریم و آینده 86 کیلوگرم را در این شرایط چطور می بیند، گفت: کامران قاسمپور باید خود را به عنوان یک مدعی ثابت کند. نه تنها در این وزن، بلکه در همه اوزان باید مدعیان را حفظ کرد و نباید به هیچ قیمتی آنها را از دست داد. با یک رقابت آزاد و شرافتمندانه می گردد همه نفرات را حفظ کرد. البته حسن یزدانی که همیشه در انتخابی کشتی گرفته، من این را به صورت کلی می گویم و وقتی در یک وزن چند مدعی داریم این برای تیم ملی ما خیلی بهتر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1261

به "علیرضا رضایی: باید آنقدر قوی باشیم که ایرادات داوری نتواند روی کارمان تاثیرگذار باشد، کم تجربه بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا رضایی: باید آنقدر قوی باشیم که ایرادات داوری نتواند روی کارمان تاثیرگذار باشد، کم تجربه بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید