ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، ظریف در مصاحبه ای با شبکه الجزیره انگلیسی گفت: ما آنقدرها هم مشتاق نیستیم که با او (دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا) دیدار کنیم زیرا آمریکا شریک مذاکراتی قابل اعتمادی نیست.

ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست

وی با اشاره به خروج آمریکا از پیمان مودت 1955 اضافه کرد: آنها همیشه می گفتند که خواستار یک پیمان با ایران هستند. حالا به تازگی از تنها پیمانی که با آمریکا داشتیم خارج شدند زیرا دیوان بین المللی دادگستری علیه آنها رای داد.

این نشان می دهد که با این رئیس جمهوری و این دولت درباره هر چیزی مذاکره کنید، آنها به آن پایبند نخواهند بود.

ظریف در خصوص برجام تاکید نمود: ما مایل نیستیم سندی را کنار بگذاریم که به طور کامل درباره آن مذاکره گردیده است؛ سندی که تقریبا دوازه سال برای ما وقت برد. دو سال و نیم مذاکره فشرده ایران و آمریکا. ما در مورد هر کلمه از سند 150 صفحه ای مذاکره کردیم.

وی خاطر نشان کرد: این مذاکرات فقط بین این دو کشور نبود بلکه میان 6 کشور و اتحادیه اروپا هم بود و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هم شد. اما رئیس جمهور ترامپ تصمیم گرفت که از آن خارج گردد. او می گفت این توافق چون تاییدیه سنا را ندارد می تواند آن را کنار بگذارد. اما او اشتباه می کرد زیرا این یک قطعنامه شورای امنیت بود.

ظریف در مورد پیمان مودت اعلام کرد: با این حال ترامپ از پیمانی هم خارج شد که تاییدیه سنا را داشت زیرا دیوان بین المللی دادگستری علیه تحریم های آمریکا رای داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 986

به "ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید