شکنجه شهروند انگلیسی در بازداشتگاه های امارات

به گزارش دور زمین، یک شهروند انگلیسی که در امارات به اتهام جاسوسی زندانی شده بود، از شکنجه خود و بازجویی های طولانی در مدت بازداشتش در این کشور اطلاع داد.

شکنجه شهروند انگلیسی در بازداشتگاه های امارات

به گزارش، به نقل از الجزیره، متئو هگز، شهروند و پژوهشگر انگلیسی که در امارات به اتهام جاسوسی زندانی شده بود، از شکنجه خود و بازجویی های طولانی در زمان بازداشتش در این کشور اطلاع داد.

این پژوهشگر انگلیسی گفت بازجویان اماراتی او را تهدید کردند چنانچه به جاسوسی برای سازمان اطلاعات انگلیس اعتراف نکند او را شکنجه می نمایند و به یک پایگاه نظامی در خارج از امارات می فرستند و او را تا ابد زندانی خواهند کرد.

هگز در مصاحبه اختصاصی با الجزیره گفت: آنها مرا به شکنجه تهدید کردند و گفتند مرا به طور غیرقانونی به پایگاهی نظامی در خارج از امارات منتقل می نمایند و در آنجا زندانی و شکنجه خواهند کرد و مرا کتک خواهند زد و اگر واقعیت را نگویم تا ابد من را زندانی خواهند کرد. آنجا تنها و در سلول انفرادی بودم و وکیل نداشتم. نمی توانستم فشارها را تحمل کنم.

متئو هگز همچنین گفت بازجویان اماراتی در شرایط سخت بازداشت، ساعت ها از او بازجویی می کردند که این وضع باعث شد بارها برای خودکشی کوشش کند.

او اضافه نمود: مقادیری دارو به من دادند و در یک جلسه به مدت پانزده ساعت از من بازجویی کردند و دوازده ساعت پی در پی به طور یکنواخت بازجویی شدم. شاید از ساعت سه صبح تا ساعت پنج یا شش عصر از من بازجویی کردند. در اتاقی بدون نور بودم و نگهبانان مرا کنترل می کردند. در مرحله ای از بازداشت تا دو ماه حمام نکردم. سربازان تا سرویس بهداشتی با من می آمدند و فکر خودکشی به ذهنم رسید. بارها برای خودکشی کوشش کردم و زمانی که اوضاع وخیم شد به بیمارستان منتقل شدم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1503

به "شکنجه شهروند انگلیسی در بازداشتگاه های امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکنجه شهروند انگلیسی در بازداشتگاه های امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید