سکونت771خانوار عشایری در مرکزی، ساوه و زرندیه میزبان بیشترین عشایر

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، سید علی آقازاده صبح دوشنبه در اولین جلسه شورای عشایری استان مرکزی در اراک که با حضور رئیس سازمان امور عشایری کشور برگزار گردید، گفت: عشایر در همه نقاط کشور هم حافظ امنیت هستند و هم تولیدنمایندگان بی دغدغه و بی ادعا به شمار می روند. در استان مرکزی 771 خانوار عشایری زندگی می نمایند که پنج هزار تن گوشت قرمز استان مرکزی توسط این عشایر تامین می گردد.

سکونت771خانوار عشایری در مرکزی، ساوه و زرندیه میزبان بیشترین عشایر

وی با اشاره به اینکه بیشترین عشایر استان مرکزی در شهرستان های ساوه و زرندیه ساکن هستند، بیان داشت: در ارتباط با مسائل عشایری در استان مرکزی مقرر شد آبرسانی به مجتمع 14 روستایی زرندیه که مشکل آب دارند به طول 85 کیلومتر با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد تومان انجام گردد.

آقازاده اعلام کرد: از این اعتبار 10 میلیارد تومانی، پرداخت دو میلیارد تومان در تعهد سازمان امور عشایر کشور است و دو میلیارد تومان نیز از طریق بنیاد برکت پرداخت می گردد که بیش از 60 درصد آن تاکنون پرداخت گردیده و استان مرکزی نیز در سال 95 تعهد پرداخت دو میلیارد تومان را بر عهده داشت که متاسفانه تاکنون انجام نگردیده است.

وی توضیح داد: بخشی از مصوبات این جلسه در این راستا است که تعهد استان مرکزی که سه سال پیش وعده داده و عملیاتی نگردیده، پیگیری و محقق گردد.

استاندار مرکزی بیان داشت: جلسه بعدی شورای عشایری استان مرکزی در محل اسکان عشایر در شهرستان های ساوه و زرندیه برگزار می گردد تا از نزدیک مسائل و مسائل عمده آنان مورد بحث و آنالیز قرار گیرد.

آقازاده ادامه داد: از آنجا که عشایر از ظرفیت بالایی در حوزه فراوری برخوردار هستند، وظیفه ما ایجاب می نماید که از این قشر حمایت کنیم و به فکر رفع کردن مسائلشان باشیم و از ظرفیت های آنان بهره مند شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 661

به "سکونت771خانوار عشایری در مرکزی، ساوه و زرندیه میزبان بیشترین عشایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکونت771خانوار عشایری در مرکزی، ساوه و زرندیه میزبان بیشترین عشایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید