سلیمی: بعضی صحبت ها درباره تغییرات شورای داوران دنیا صحت نداشت، فدراسیون دنیای به دنبال رنکینگ دار کردن داوران است

به گزارش دور زمین، رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته گفت، فدراسیون جهانی کاراته دو سال است که به دنبال رنکینگ دادن به داوران این رشته مانند ورزشکاران است.

سلیمی: بعضی صحبت ها درباره تغییرات شورای داوران دنیا صحت نداشت، فدراسیون دنیای به دنبال رنکینگ دار کردن داوران است

جواد سلیمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره برگزاری دوره های وبینار داوری گفت: در حال حاضر حدود هفت ماه است که هیچ گونه رویدادی در داخل و خارج کشور برگزار نشده و فعالیت های مسابقاتی ما تعطیل است، اما در این دوران چند دوره وبینار آموزش داوری برای داوران برگزار کردیم و قوانین جدید را آموزش دادیم. داوری کاتا و کومیته تغییراتی داشته که این تغییرات اطلاع رسانی شده است.

وی در خصوص تغییر و تحولات شورای داوران فدراسیون جهانی گفت: درباره بحث شورای داوران جهان مسائلی مطرح شده که به هیچ عنوان واقعیت نداشته است. فدراسیون جهانی کاراته در اواخر سال گذشته با ارسال نامه ای گفت که قصد تغییر سیستم داوری را دارد. در تغییرات جدید شورای داوران از 18 نفر به 12 نفر تغییر خواهد نمود. در حال حاضر با توجه به عدم برگزاری مسابقات یک شورای موقت پنج نفره انتخاب شده است تا در صورت احتیاج به کارهای غیرمترقبه رسیدگی نمایند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته کشورمان راجع به انتخاب اعضای جدید شورای داوران جهان گفت: قرار است اواخر امسال اعضای شورای جدید داوران با سیستم و چارت جدیدی که قبلاً به ما اعلام شده است، انتخاب شوند. در سیستم جدید شرایط کار با گذشته کاملاً متفاوت است و قرار است 9 نفر ممتحن، رئیس، دبیر و منشی در شورای داوران جهان حضور داشته باشند. طبق آیین نامه جدید پنج نفر از این ممتحن ها نیز باید رؤسای داوران قاره های مختلف باشند.

سلیمی درباره اینکه تغییرات شورای داوران جهان به نفع کاراته خواهد بود یا خیر، گفت: قطعاً همه تغییرات و به روزرسانی ها به نفع کاراته خواهد بود. در گذشته هفت هشت نفر از شورای داوران جهان از اروپا بودند که با تغییرات جدید دیگر این گونه نخواهد بود. شورای داوران فدراسیون جهانی به دنبال تغییرات بود و اصلاً بحث عزل کردن شورای داوران مطرح نبود. در نهایت امیدوارم این تغییرات به نفع کاراته جهان باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که پیش از شیوع ویروس کرونا یکی از داوران قضاوت نماینده در المپیک بود، اما با تعویق مسابقات به نظر قرار است مجدداً داوران برای قضاوت در المپیک انتخاب شوند، گفت: همزمان با تعویق المپیک، فدراسیون جهانی کاراته فهرست داورانی را که قرار بود در المپیک قضاوت نمایند، کنسل کرد. قرار شد در صورت برگزاری رقابت های المپیک مجدداً داوران برای قضاوت در المپیک انتخاب شوند.

رئیس کمیته داوران در انتها گفت: با آغاز مسابقات قرار است انتخاب داوران المپیکی براساس فعالیت و رتبه بندی صورت بگیرد. فدراسیون جهانی کاراته دو سال است که به دنبال رنکینگ دادن به داوران مانند ورزشکاران است. البته هنوز این اتفاق رسمی نشده است و در حال کار کردن روی آن هستند. در صورتی که این موضوع قطعی گردد انتخاب داوران برای قضاوت در المپیک نیز براساس رنکینگ خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3249

به "سلیمی: بعضی صحبت ها درباره تغییرات شورای داوران دنیا صحت نداشت، فدراسیون دنیای به دنبال رنکینگ دار کردن داوران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلیمی: بعضی صحبت ها درباره تغییرات شورای داوران دنیا صحت نداشت، فدراسیون دنیای به دنبال رنکینگ دار کردن داوران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید