بهترین زمان برای رفتن به تور قطر

به گزارش دور زمین، قطر تقریبا در تمام طول سال گرم است. این کشور شبه جزیره‌ای کوچک در خاورمیانه و در خلیج فارس قرار گرفته و آب و هوایی گرم و خشک دارد. دمای هوا در این سرزمین می‌تواند تا مقدارهای خیلی زیادی بالا برود. همانطور که انتظار می‌رود تابستان گرم‌ترین فصل سال است و حسابی طولانی؛ تابستان از می شروع شده و تا سپتامبر ادامه دارد. دمای هوا در این مدت می‌تواند تا حدود 50 درجه سلسیوس هم بالا برود.

بهترین زمان برای رفتن به تور قطر

 گرما و خشکی در بیشتر زمان‌های سال همراه هم هستند اما به خاطر نزدیکی به دریا، این سرزمین بیشتر از دیگر کشورهای منطقه رطوبت بالای هوا را تجربه می‌کند. در زمستان (نوامبر تا می) قطر همچنان گرم است. دمای هوا در این مدت بین 21 تا 25 درجه سلسیوس قرار دارد. البته زمان‌هایی هم هست که کشور روزهای سردی را تجربه می‌کند؛ بعضی زمان‌ها دمای هوا می‌توانید تا 5 درجه هم پایین بیاید. مانند دیگر کشورها خاورمیانه بارش باران کم است. هر سال این سرزمین بارش متوسط کمتر از 10 سانتیمتر را به خود می‌بیند. به همین خاطر است که بعد از آغاز به کار صنعت نفت در این سرزمین کارخانه‌های آب‌شیرین‌کن تاسیس شدند تا آب مورد نیاز جمعیت کشور تامین شود.

با این تفاسیر پاسخ به سوال "بهترین زمان برای رفتن به تور قطر چه زمانی است؟" اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. با بارش خیلی محدود باران در تمام طول سال، فصل گردشگری این سرزمین نه با مقدار باران بلکه با گرمی هوا مشخص می‌شود. همانطور که گفته شد تابستان‌های این کشور فوق‌العاده داغ هستند، در نتیجه بهترین زمان‌ها برای رفتن به این سفر ماه‌های زمستانی هستند. نوامبر فصلی نسبتا گرم است اما در دوره بین دسامبر تا آوریل دمای هوا به شکل قابل توجهی کاهش یافته و به میزان خوشایندی می‌رسد. خوبی آب و هوا موجب افزایش گردشگران هم می‌شود، زمانی که با بالا رفتن قیمت هتل‌ها و قیمت پروازها، قیمت تور قطر هم در مجموع نسبت به دیگر زمان‌های سال افزایش پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید یک تور ارزان قطر داشته باشید، باید زمانی غیر از ماه‌های زمستانی را انتخاب کنید. در خارج از فصل پرگردشگر و در گرم‌ترین ماه‌های سال قیمت هتل‌ها فوق‌العاده ارزان هستند، اما باید به گرمی فوق‌العاده زیاد هوا توجه داشته باشید، به خصوص زمانی که برای دیدن جاذبه‌ها بیرون می‌روید. بعضی اوقات در طول ماه‌های تابستانی غبار سنگین و توفان‌های شن میزان دیدپذیری را کاهش می‌دهند.

انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3509

به "بهترین زمان برای رفتن به تور قطر" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین زمان برای رفتن به تور قطر" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای رفتن به تور قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید