رونمایی از کتاب گردشگری ایران در اجلاس سازمان جهانی جهانگردی

به گزارش دور زمین، معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر گفت: در اجلاس UNWTO از کتاب گردشگری ایران که توسط سازمان جهانی جهانگردی تدوین گردیده رونمایی می گردد.

رونمایی از کتاب گردشگری ایران در اجلاس سازمان جهانی جهانگردی

به گزارش خبرنگاران، مسعود ملکی در جمع اعضای کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان2018 با اشاره به روند برنامه های اجلاس UNWTO اظهار کرد: ثبت نام اعضا در سایت UNWTO باز است و برای این مهم تا انتها مهر ماه فرصت ثبت نام وجود دارد.

وی با بیان اینکه دبیرکل سازمان دنیاگردی و اعضای UNWTO برای چهلمین اجلاس دنیای دنیاگردی در همدان اعلام حضور نموده اند، توضیح داد: برای جزئیات برنامه ریزی ها در زمینه اقامت در هتل ها، حمل و نقل هواپیمایی و محل برگزاری اجلاس در جلسات مختلف هماهنگی گردیده است. سازمان میراث فرهنگی نیز در کارگروهی چندین بار برای UNWTO جلسه تشکیل داده و برنامه ریزی ها را انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: اجلاس سازمان دنیای گردشگری با کنفرانس گردشگری کشورهای آسیایی متفاوت است و برنامه هایی مختص اعضای اصلی سازمان دنیای دارند.

ملکی خاطرنشان کرد: نشست های تخصصی دبیرکل و برنامه های پیش تور و پس تور نیز در حال طراحی شدن است. در این اجلاس از کتاب گردشگری ایران که توسط سازمان دنیای دنیاگردی تدوین گردیده رونمایی می گردد و از سوی این سازمان به ایران هدیه می گردد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای سازمان دنیای گردشگری که در همدان حضور می یابد در قالب گروه هایی از غار علیصدر و شهر دنیای لالجین بازدید می نمایند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور نیز گفت: همدان تا همیشه باید سطح پایتخت کشورهای آسیایی بودن را حفظ کند این به آن معنا است که کسب عنوان پایتخت گردشگری آسیا توسط همدان یک عنوان ماندگار خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، محمد محب خدایی در جمع اعضای کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان 2018، مطرح کرد: کسب این عنوان برای همدان بیانگر آن است که از این به بعد این استان نه تنها باید سطح تعریف گردیده را حفظ کند بلکه باید آن را ارتقاء دهد این بدان معنا است که همدان باید برای 365 روز رویداد تعریف کند و زمینه ایجاد انگیزه برای سفر به همدان را رقم زند.

وی مطرح کرد: از آنجا که گردشگری یک رویداد دنیای است در برگزاری برنامه های در سطح بین المللی در سطح مشارکت ملی در حتی بین المللی نقش تأثیرگذاری دارد.

محب خدایی تأکید کرد: کنفرانس بین المللی همدان 2018 باید سطح گردشگری استان را به گونه ای ارتقا دهد که زمینه های توسعه در همه موارد را ایجاد کند و محور برنامه ریزی استان باید در همه بخش ها بر اساس گردشگری مدون گردد تا بتواند همه محصولات این حوزه را در برگیرد.

وی در زمینه چگونگی سطح برگزاری کنفرانس بین المللی همدان 2018 خاطرنشان کرد: سطح این رویداد مطلوب و خوب بود و همدان توانست نمره قبولی را از لحاظ اجرا به خود اختصاص دهد.

وی در زمینه نقطه قوت برگزاری این کنفرانس توضیح داد: نقطه قوت برگزاری کنفرانس بین المللی همدان 2018 انسجام عملکرد مطلوب مسئولان منطقه از جمله استاندار همدان، معاون عمرانی وی، نمایندگان مردم در مجلس، مدیران استانی و عوامل اجرایی بود.

محب خدایی تأکید کرد: تکاپوی حوزه اطلاع رسانی و استفاده مطلوب از اصحاب رسانه در این رویداد توانست نقش بسزایی در انعکاس کنفرانس بین المللی همدان 2018 ایفا نماید.

وی خاطرنشان کرد: رویداد 2018 همدان فرصت بزرگی در گردشگری کشور است که مقاصد جدیدتری را به مقصدهای بعدی ما اضافه کند. هر کشوری که بخواهد خود را به مقاصد جدید گردشگری وصل کند باید اول گردشگری داخلی خود را تقویت کند که خوشبختانه در همین راستا شاهد رشد فرهنگ گردشگری در همدان بودیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: با همت استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان و انسجام خوب در این استان، شاهد برگزاری رویداد گردشگری همدان 2018به نحو احسن بودیم. این رویداد بزرگترین رویداد گردشگری کشور و دنیا است و ظرفیت های استان همدان شایسته معرفی در دنیا بود که امیدوارم شاهد حضور گردشگران بیشتری در این منطقه باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 220

به "رونمایی از کتاب گردشگری ایران در اجلاس سازمان جهانی جهانگردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کتاب گردشگری ایران در اجلاس سازمان جهانی جهانگردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید