رودخانه چائوپرایا بانکوک

به گزارش دور زمین، رودخانه چائوپرایا بانکوک (Chao Phraya River Bangkok)، یکی از جاذبه‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن‌ بروید. در این مقاله شما را با تاریخچه این رودخانه استراتژیک در کشور تایلند آشنا خواهیم کرد.

رودخانه چائوپرایا بانکوک

مهاجران خارجی در گذشته به خاطر این که اطراف رودخانه چائو پرایا محلی با خاک حاصلخیز و ماهی فراوان بود، سکنی گزیدند. پس از سقوط سلسله آیوتایا در تایلند به دست پادشاهان برمه در 1767، کرانه غربی رود چائوفریا را پایتخت خود انتخاب کردند، که ان مکان بعدها به نام تونبوری نام گرفت. با پایان حکومت تاکسین در 1782، پادشاه بودا یودفا چولالوکه پایتخت خود را بر کرانه شرقی رود چائوفرایا و بانکوک امروزی قرار دارد و بدان نام تشریفاتی کرونگ تپ ماها ناخون به معنی شهر فرشتگان داده‌اند. به دستور او در 21 آوریل 1782 بانکوک به صورت رسمی به عنوان پایتخت کشور تایلند انتخاب شد.

این رودخانه یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند است که در  قلب بانکوک قرار گرفته است. کشتی‌های باری، محموله‌های خود را از این طریق جابجا می‌کنند و کودکان در آبهای سرد آن به بازی و می‌پردازند. آلاچیق‌های چوبی نیز در اطراف آن به چشم می‌خورند.

فضای مدرن و در عین حال سنتی، مذهبی و مدرن و خارجی، سفر شما به چائو پرایا را  در تور بانکوک خاطره ساز کرده است.

در این رودخانه 5 اسکله در این رودخانه وجود دارد که قایق‌های آن، همگی توسط شرکت قایقرانی چائوپرایا تهیه شده است،‌ که هر روز از ساعت 6:00 تا 19:30 ،آماده خدمت رسانی به مسافران هستند. جاده پرا آرتیت به موازات رودخانه چائو پرایا قرار گرفته و در مسیر آن فروشگاه ها و مغازه‌های متنوع و رستوران‌ها و کافه‌های دنج با موزیک زنده قرار دارد.

انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3006

به "رودخانه چائوپرایا بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رودخانه چائوپرایا بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید