رزمایش آمریکا و چند کشور دیگر در خلیج فارس و دریای عمان

به گزارش دور زمین، ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقردر غرب آسیا از برگزاری رزمایشی بزرگ با مشارکت چندین کشور در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ و خلیج عدن اطلاع داد.

رزمایش آمریکا و چند کشور دیگر در خلیج فارس و دریای عمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رزمایش بین المللی دریایی 2019 با حضور 50 کشور و هفت سازمان بین المللی از دوشنبه به میزبانی فرماندهی مرکزی نیرو های دریایی آمریکا و ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه شروع شد.

به نوشته خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال این ششمین مرتبه از برگزاری این رزمایش است که آخرین بار آن در سال 2017 برگزار گردید. این رزمایش در چهار مرحله از جمله کارآموزی، آموزش کارکنان، همندیشی ها، تمرینات ناوگان دریایی و استقرار مجدد نیرو ها برگزار می گردد.

این در حالی است که نیروی دریایی آمریکا حاضر در خلیج فارس چندی قبل نیز یک عملیات مشترک دریایی با مشارکت انگلیس و فرانسه در آب های ساحلی بحرین انجام داد. سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه در آن برهه از عملیات مین روبی برای آنچه که تامین تردد کشتی ها در خلیج فارس توصیف کرد، خبر داده بود.

به نوشته یونایتدپرس، فرماندهی مرکزی نیرو های دریایی آمریکا در این زمینه گفت که این رزمایش در خلیج فارس، دریای عمان، خلیج عدن و دریای سرخ انجام خواهد شد و شامل عملیات هوایی، دریایی، مقابله با مین های سطحی و زیرسطحی و تمرین محافظت از بنادر با وسایل زیرسطحی بدون سرنشین خواهد شد.

این منبع خبری نوشت که این رزمایش بزرگ دریایی 12 نوامبر (سه شنبه 21 آبان) به انتها می رسد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران چندی قبل در زمینه حضور نظامی آمریکا در منطقه گفت، حضور آمریکایی ها و دیگران در منطقه خلیج فارس نمایشی است تا کشور های عربی منطقه را به بدوشند.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جهان و منطقه از خلیج فارس بهره مند است و امن بودن آن بسیار مهم و لازم است، توضیح داد: نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران دست در دست هم بسیار مستحکم و منسجم برای برقراری امنیت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز آماده هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2040

به "رزمایش آمریکا و چند کشور دیگر در خلیج فارس و دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش آمریکا و چند کشور دیگر در خلیج فارس و دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید