راز غرق شدن کشتی تایتانیک با یک عکس برملا شد

به گزارش دور زمین، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، راز غرق شدن کشتی تایتانیک با یک عکس برملا شد.

راز غرق شدن کشتی تایتانیک با یک عکس برملا شد

برنامه عکسهای تکان دهنده از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به نمایش و آنالیز عکسی از کشتی غرق شده تایتانیک می پردازد.

عکسهای تکان دهنده به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به آنالیز و نقد آن میپردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از غرق شدن کشتی بزرگ تایتانیک رفته است.

این عکس به ظاهر ساده سیاه و سفید، کوه یخ تیزی را در میان دریایی آرام نشان می دهد که منجر به غرق شدن کشتی تایتانیک شد. این تصویر تقریبا یک قرن پیش گرفته شده است.

عکاس این تصویر پرینز آدالبرت عکس را در روز 14 آوریل 1912 درست ساعتی بعد از برخورد تایتانیک با یک تکه بزرگ کوه یخ ثبت کرد. چیزی که این عکس را نسبت به سایر عکسها متمایز می نماید، این است که پرینز در توصیف تکه یخ نوشته روی کوه یخ رنگ قرمز کاملا قابل مشاهده بود، و احتمالا این رنگ به وسیله برخورد یک کشتی ایجاد شد. کشتی تایتانیک با 2200 سرنشین در حال عبور از اقیانوس اطلس به مقصد نیویورک، با کوه یخ برخورد می نماید و 1517 نفر از این سرنشینان در این حادثه کشته شدند. کاپیتان این کشتی، ادوارد جان اسمیت یکی از باتجربه ترین کاپیتان های انگلیسی، با حدود 50 سال دریانوردی سعی در کنترل و جلوگیری از برخورد کشتی با کوه یخ داشت اما از آنجائیکه تایتانیک با سرعت 29 کیلومتر در ساعت حرکت میکرد، این کار امکان پذیر نبود.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز آدینه 27 اسفند ساعت 03:15 بامداد به وقت تهران پخش می گردد و تکرار آن همان روز ساعت 10:15، 19:15 و شنبه ساعتهای 21:45،14:15،08:45 و یکشنبه ساعت 16:45 برای اسپانیایی زبانهای سراسر دنیا قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5583

به "راز غرق شدن کشتی تایتانیک با یک عکس برملا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز غرق شدن کشتی تایتانیک با یک عکس برملا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید