دیدنی های گردشگری پکن

به گزارش دور زمین، بازی های المپیک 2008 در پکن برگزار گردید، به همین دلیل زیر ساخت های این کشور با پیشرفت و توسعه زیادی روبرو شد، اما متاسفانه هنوز هم آلودگی هوا و ترافیک آزاردهنده است. با این حال، این موارد نباید باعث گردد شما از سفر به این شهر زیبا با جاذبه های تاریخی معروف، صرفه نظر کنید.

دیدنی های گردشگری پکن

گشت و گذار یک روزه در پکن

در کشور چین با توجه به برگزاری بازی های المپیک 2008 زیر ساخت های این کشور با پیشرفت و توسعه زیادی روبرو شد، اما متاسفانه هنوز هم آلودگی هوا و ترافیک در پکن آزاردهنده است. با این حال، این موارد نباید باعث گردد شما از سفر به این شهر زیبا با جاذبه های تاریخی معروف، صرفه نظر کنید.

بهترین راه دیدن پکن

بهترین راه برای دیدن پکن، ثبت نام در تورهای یک روزه است. شاید بودن در تور، جوانب مثبت و منفی زیادی داشته باشد اما باید بدانید که بهترین راه است. همراهی با تور باعث می گردد در شهر غریب، ناشناخته ها را بهتر بشناسید و از هدایت مفیدی برخوردار شوید. هتل ها می توانند تور های گروهی مناسبی را به شما معرفی نمایند.

رفت و آمد در پکن

بهتر است سفر خود در پکن را، با مترو آغاز کنید. مترو راه مناسبی برای رفت و آمد در پکن و همچنین دور ماندن از ترافیک داخل شهر است. با استفاده از مترو، هم می توانید در هزینه صرفه جویی کنید و هم در زمان. تاکسی، گزینه مناسب دیگری است که هم ارزان و هم ساده است اما اگر بتوانید ساعت ترافیک را دور بزنید.

جاذبه های گردشگری پکن

در مقاله های قبلی در رابطه با میدان تیان آمن و دیوار عظیم چین صحبت کردیم، حال در این مقاله جاذبه های گردشگری دیگر پکن را معرفی خواهیم کرد.

شهر ممنوعه

این شهر با نام موزه کاخ هم شناخته شده است زیرا دارای کاخ های دیدنی و باشکوه فراوانی است. شهر ممنوعه به روایتی وسیع ترین و کامل ترین مجموعه معماری چوبی در دنیا بشمار می رود. امپراتورهای زیادی در طول تاریخ در این کاخ اقامت داشته و بر چین فرمانروایی می کردند.

مقبره های مینگ

مقبره های مینگ از جاذبه های گردشگری مهم در پکن است. پس از دیوار عظیم چین، بیشتر تورها مسافران را به مقبره مینگ می برند. این محل، مقبره سلطنتی به شمار می آید و 13 تن از امپراتور های سلسله مینگ در آن دفن شده اند.

معبد بهشت

این معبد توسط پارکی عظیم احاطه شده و همچنین با استقبال زیاد مردمان محلی نیز روبرو است. معبد بهشت مهم ترین معبد امپراتورهای مینگ است که هرساله یکبار به این معبد می آمدند تا خدای آسمان ها را عبادت نمایند.

کاخ تابستانی

این کاخ که دارای سبک معماری کلاسیک است، دارای 60 متر ارتفاع و و توسط دریاچه کونمینگ احاطه شده است. این کاخ اقامتگاه تابستانی امپراتور ها به شمار می آمد، زمانی که از گرمای تابستانی در شهر ممنوعه فرار می کردند، به این کاخ می آمدند. کاخ تابستانی دارای محیطی بسیار دوست داشتنی است که از قدم زدن در آن لذت خواهید برد.

انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2456

به "دیدنی های گردشگری پکن" امتیاز دهید

1 کاربر به "دیدنی های گردشگری پکن" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های گردشگری پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید