دیدار مدیرکل میراث فرهنگی تهران با جمعی از تورگردانان چین

به گزارش دور زمین، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در دیدار روز دوشنبه (13 آذر ماه) با جمعی از تورگردانان کشور چین گفت: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی مقصد چین همواره به عنوان یک بازار با ارزش در توسعه گردشگران ورودی به کشور به شمار می آید.

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی تهران با جمعی از تورگردانان چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: سهم ما از گردشگران چینی با توجه به اینکه ایران یک مقصد ارزان و نزدیک به کشور چین محسوب می گردد کمتر از حد انتظار بوده و امید داریم با توسعه تعاملات بخش خصوصی و نهاد های دولتی دو کشور، حضور بیشتر گردشگران چینی را ببینیم.

بزرگ نیا، با اشاره به نقش تبلیغات شفاهی گردشگران خارجی در تصویرسازی درست از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری ایران، بیان نمود: نقشی که مدیران دفاتر تورگردان در معرفی کشورها می توانند داشته باشند هیچ نهاد دیگری نمی تواند داشته باشد که این دلیلی بر نقش دیپلماسی فرهنگی در توسعه تعاملات بین ملت ها است.

با تور چین ما همراه اشید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ادامه داد: بسیار خرسندیم که مدیران تورگردان کشور چین با یک رضایت و خاطره خوش ایران را ترک می نمایند که این مسئله می تواند در آینده نه چندان دور به حضور گردشگران چینی در کشور منجر گردد.

در سرانجام این نشست مدیران تور گردان کشور چین خواهان استفاده از ارز یوان در معاملات خود با مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری استان تهران به جای سایر ارزها نظیر دلار و یورو شدند که مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با قول مساعد برای پیگیری این موضوع تاکید نمود در کنار بخش خصوص برای تکمیل زیرساخت ها و فرهنگ سازی حضور گردشگران چینی در استان تهران کوشش صورت خواهد گرفت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1209

به "دیدار مدیرکل میراث فرهنگی تهران با جمعی از تورگردانان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مدیرکل میراث فرهنگی تهران با جمعی از تورگردانان چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید