درخواست جمهوری خواهان از مایک پنس برای لغو پیروزی بایدن

به گزارش دور زمین، لویی گومرت، نماینده تگزاس و چندین نماینده دیگر جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس، معاون ترامپ خواستند برای لغو پیروزی انتخاباتی جو بایدن اقدام کند.

درخواست جمهوری خواهان از مایک پنس برای لغو پیروزی بایدن

به نقل از پایگاه خبری هیل، این درخواست بر نقش مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در جلسه ششم ژانویه در کنگره برای شمارش آرای الکترال ایالات و نهایی شدن پیروزی بایدن بر دونالد ترامپ تمرکز دارد.

این در حالی است که به طور سنتی، نقش معاون رئیس جمهوری آمریکا در مدیریت این جلسه نمادین است و طبق قانون فدرال 1887 موسوم به قانون شمارش الکترال انجام می شود.

اما جمهوری خواهان با درخواستی که تنظیم کرده اند، از یک قاضی فدرال در تگزاس خواسته اند تا این قانون را مغایر قانون اساسی آمریکا اعلام کند. شاکیان جمهوری خواه همچنین پا را فراتر گذاشته و از دادگاه خواسته اند تا به مایک پنس این اختیار را بدهد که در ششم ژانویه شکست ترامپ در ایالت های سرنوشت ساز کلیدی را باطل اعلام کند.

کارشناسان قانون انتخابات، چشم انداز موفقیت این شکایت نامه را بسیار اندک می دانند.

ادوارد فولی، پروفسور حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: این ایده که معاون رئیس جمهوری تنها مقام مسوول برای تعیین این است که آیا آرای الکترالی که ایالت ها تحویل می دهند باید شمارش شوند یا خیر و یا اینکه کدام یک از آراء قابل شمارش است، با درک مناسب از قانون اساسی مطابق نیست. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3757

به "درخواست جمهوری خواهان از مایک پنس برای لغو پیروزی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جمهوری خواهان از مایک پنس برای لغو پیروزی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید