70 میلیون آمریکایی در رای گیری پیش از موعد شرکت نموده اند

به گزارش دور زمین، خبرگزاری خبرنگاران- در حالی که تنها شش روز تا روز انتخابات آمریکا زمان مانده است، آمار پروژه انتخابات آمریکا نشان می دهد که بیش از 70 میلیون آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای داده اند که بیش از مشارکت پیش از موعد در انتخابات 2016 است.

70 میلیون آمریکایی در رای گیری پیش از موعد شرکت نموده اند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، این آمار که یک سرعت رکوردشکنی را نشان می دهد و می تواند به بالاترین میزان مشارکت مردمی به لحاظ درصدی در بیش از یک قرن منجر گردد، تازه ترین نشانه از رقابت داغی است که میان دونالد ترامپ جمهوری خواه و رقیب دموکراتش جو بایدن وجود دارد. این آمار همچنین نشان دهنده تمایل رای دهندگان به کاهش خطر ابتلا به کووید-19 در آستانه زمستان است.

دموکرات ها فزونی چشمگیری در رای گیری پیش از موعد دارند و علت آن استقبال از رای گیری پستی است که جمهوری خواستار هم سابقا از آن بسیار استقبال می کردند اما در بحبوحه حملات مداوم و بی اساس ترامپ مبنی بر اینکه این سیستم مستعد تقلب است، از آن دوری نموده اند.

در مجموع، دموکرات ها تقریبا فزونی دو به یک در آمار رای گیری پیش از موعد دارند. با این حال آمارها نشان می دهد که جمهوری خواستار در هفته های اخیر فاصله در رای دهی پیش از موعد و حضوری را کمتر نموده اند.

بالاترین میزان مشارکت در رای دهی پیش از موعد موجب شده تا مایکل مک دونالد، پروفسور دانشگاه فلوریدا که مسوول پروژه انتخابات آمریکا است، یک مشارکت بی سابقه رای دهندگان آمریکایی در حدود 150 میلیون را پیش بینی کند که این بیانگر 65 درصد از واجدین شرایط و بالاترین میزان از 1908 است.

تعداد رای دهندگان آمریکایی که در رای گیری پیش از موعد این کارزار ریاست جمهوری شرکت کردند، به نسبت سال 2016 که 47 میلیون شد، بسیار بالاتر است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3399

به "70 میلیون آمریکایی در رای گیری پیش از موعد شرکت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 میلیون آمریکایی در رای گیری پیش از موعد شرکت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید