داورزنی: با استعفای خادم موافقت شد؛ باید زودتر مجمع فدراسیون کشتی را برگزار کنیم، بازنشسته نیستم، فرجی با وزارت ورزش هماهنگ است

به گزارش دور زمین، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: در یکی دو روز آینده، سرپرست فدراسیون کشتی انتخاب خواهد شد تا هر چه سریع تر مجمع فدراسیون را برگزار کنیم.

داورزنی: با استعفای خادم موافقت شد؛ باید زودتر مجمع فدراسیون کشتی را برگزار کنیم، بازنشسته نیستم، فرجی با وزارت ورزش هماهنگ است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع فوق العاده فدراسیون جودو در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به استعفایی که درخشان انجام داده بود، باید جا به جایی انجام می شد. درخشان گزارش حسابرس قانونی و عملکرد را پیش از جا به جایی دادند. ایشان به خاطر الزام قانونی با همکاران شان در استان ها خداحافظی کردند. سرپرست فدراسیون نیز بر اساس قانون، انتخاب شده و با توجه به اینکه فرصتی برای المپیک 2020 نداریم و همچنین بازی های آسیایی 2022، باید هر چه زودتر ثبات را در فدراسیون داشته باشیم. امروز در فدراسیون جودو سرپرست انتخاب شد و الان از 10 فدراسیون دیگر که الزام بازنشسته ها را داریم، کارهایش را انجام و مابقی را نیز در زمان خودش انجام می دهیم.

وی در مورد وضعیت فدراسیون کشتی پس از استعفای رسول خادم مطرح کرد: همانطور که هفته گذشته در جلسه ستاد بازی ها عرض کردم، طبیعی بود که پس از نتایجی که حاصل شد، دغدغه و نگرانی در جامعه کشتی بوجود بیاید. همه عملکرد کشتی ما در المپیک پکن را به خاطر دارند که خوب نبود. همین مسئله، نگرانی و فشار را به فدراسیون کشتی و خادم آورد و باعث شد ایشان از سمت خود استعفاء بدهند. مجمع سال گذشته با استعفای ایشان مخالفت نموده بود، اما این بار طبق جلسه ای که داشتیم و با دستور وزیر ورزش، باید مجمع انتخابی دوباره برگزار گردد. وزارت ورزش با استعفای رسول خادم موافقت نموده است. خادم هم با تماس تلفنی و هم با ارسال نامه اصرار داشت که هر چه زودتر مجمع برگزار گردد و ما هم کوشش می کنیم که این اتفاق روی دهد. از آن طرف، دبیر و نایب فدراسیون به همراه اعضای شورای فنی استعفاء نموده بودند. ما مسابقات کشتی آزاد گلستان را داشتیم و آقای بنی تمیم سعی کرد این رویداد آسیبی نبیند. در یکی دو روز آینده، سرپرست انتخاب خواهد شد تا هر چه سریع تر مجمع فدراسیون کشتی را برگزار کنیم. این ثبات ضرورت دارد. باید سرپرستی را معرفی کنیم که شرایط برگزاری مجمع را داشته باشد. چیزی که مردم انتظار دارند، ثبات است تا کشتی آسیب نبیند. آقای خادم گفتند که دیگر برنمی گردند و به همین دلیل باید زودتر مجمع انتخابی برگزار گردد. ما هم چنین کوششی داریم.

محمدرضا داورزنی درباره وضعیت فدراسیون کاراته گفت: نگران کاراته نباشید، هماهنگی بین محمدصادق فرجی رئیس فدراسیون کاراته و وزارتخانه وجود دارد. به دلیل اینکه در این مقطع قهرمانی کاراته دنیا در پیش است، نمی خواستیم به خاطر جا به جایی ها، کاراته آسیب ببیند. ما فرصت داریم که پس از اتمام مسابقات دنیای، سرپرست این فدراسیون را انتخاب و سپس مجمع را برگزار کنیم. تا الان که صحبت می کنیم، هنوز این اتفاق نیفتاده است. ما قانونی داریم که افرادی که پیش از موعد مقرر بازنشسته شده اند، می توانند یک بار درخواست بازگشت بنمایند. اینجا معنی بازنشسته ها مطرح نیست. تا الان که صحبت می کنیم، فرجی کتبا چیزی اعلام ننموده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در واکنش به این سؤال که آیا رئیس بعدی فدراسیون کشتی از خانواده کشتی بوده و صحت دارد که فردی چون امیررضا خادم و علیرضا حیدری ثبت نام نموده اند، گفت: افرادی که ثبت نام نموده اند، خانواده کشتی و مجمع آنها را آنالیز خواهد نمود. افراد مختلفی می توانند بیایند و ثبت نام نمایند. برای اینکه نگویند سرپرستی که انتخاب می گردد، قصد دارد با لابی رئیس فدراسیون گردد، اعلام کردیم که سرپرستان حق کاندید شدن برای ریاست فدراسیون را ندارند. برای اینکه، این بحث ها به سرانجام برسد، این موضوع را اعلام کردیم. هر کسی که رشته مورد علاقه اش هست، ثبت نام نموده و اگر مجمع رأی داد، ما نیز به این انتخاب احترام می گذاریم و برای برنامه های آینده پشتیبانی خواهیم کرد.

وی در رابطه با انتخاب عمادی برای سرپرستی فدراسیون جودو اعلام نمود: آقای عمادی عضو هیئت رئیسه بوده و حکم داشتند. درخشان چندی پیش او را نایب رئیس معرفی نموده بود، اما هم زمان منع بکارگیری بازنشسته ها مطرح شد. ما هم دست نگه داشتیم تا تکلیف فدراسیون را معین کنیم. عمادی تمایل ندارد برای ریاست فدراسیون ثبت نام کند، به همین دلیل سرپرست شده تا شرایط برگزاری مجمع را هماهنگ کنیم. اگر عمادی برای ریاست ثبت نام می کرد، قطعا به عنوان سرپرست انتخاب نمی کردیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعلام نمود: در اکثر فدراسیون ها نمی خواستیم آسیب به آنها برسد، چون زمان کمی تا المپیک داریم. برای اینکه وقفه ای نیفتد، سرپرستان جدید را انتخاب کردیم. با توجه به روند اعزام ها، این تصمیم برای منافع ملی کشور خوب است. همین امروز در فدراسیون هندبال، دبیر کل و نایب رئیس تمایل داشتند برای ریاست فدراسیون ثبت نام نمایند، ما مجبور شدیم یکی از مدیران خودمان را بگذاریم، همینطور برای فدراسیون قایقرانی. نایب رئیس فدراسیون هاکی نیز تمایلی برای ریاست این فدراسیون نداشت و او را سرپرست گذاشتیم.

داورزنی ادامه داد: 31 استان و 15 نفر از نمایندگان ورزشکاران در انتخابات شرکت می نمایند. سعی می کنیم این شائبه که انتخابات با معرفی سرپرستان به سمت و سوی دیگری برود را از بین ببریم. ما تکلیف 10،12 فدراسیون را به زودی معین خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چند نفر از مدیران وزارت ورزش بازنشسته هستند، گفت: دو نفر، یک نفر که خانم محمدیان هستند و نفر دیگری که اسم نمی برم. قانون خاصی وجود دارد که شاید ایشان از آن استفاده نمایند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه آیا خودش بازنشسته است یا نه، گفت: خیر، بازنشسته نیستم و در خدمت شما هستم!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1150

به "داورزنی: با استعفای خادم موافقت شد؛ باید زودتر مجمع فدراسیون کشتی را برگزار کنیم، بازنشسته نیستم، فرجی با وزارت ورزش هماهنگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: با استعفای خادم موافقت شد؛ باید زودتر مجمع فدراسیون کشتی را برگزار کنیم، بازنشسته نیستم، فرجی با وزارت ورزش هماهنگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید