خبرنگاران افزایش کیفیت و کمیت آب اهواز

به گزارش دور زمین، اهواز - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: یک خط 1400 میلیمتر روز پنجشنبه به طرح آبرسانی غدیر افزوده شد که به موجب آن کیفیت و کمیت آب شرب اهواز افزایش می یابد.

خبرنگاران افزایش کیفیت و کمیت آب اهواز

بهنام مریدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دور زمین خاطرنشان کرد: آب منتقل شده به اهواز از طریق طرح آبرسانی غدیر میزان کدورت بسیار کمتری نسبت به آب کارون دارد و میزان شوری آن نیز پایین تر است.

وی گفت: آب طرح غدیر به حوضچه های ته نشین متصل می شود که این حوضچه ها حجم مشخصی برای تولید آب دارند به همین دلیل برای افزایش ظرفیت یک طرح بای پس (سرریز) اجرا کردیم.

مدیرعامل آبفای اهواز با اشاره به اینکه 60 درصد آب شرب اهواز از طرح غدیر تامین می شود افزود: یک خط 1400 میلیمتر به طول 350 متر از طرح غدیر به تصفیه خانه شماره 2 اهواز وصل شد.

مریدی گفت: ظرفیت اسمی تصفیه خانه شماره 2 اهواز 350 هزار مترمکعب در شبانه روز است که با اجرای این طرح به 450 هزار مترمکعب افزایش می یاید.

وی افزود: تمام شبکه آب اهواز به صورت رینگ به هم متصل است از این رو اجرای این طرح باعث افزایش کیفیت آب در تمام شهر اهواز می شود.

قطعی، افت فشار و کاهش کمیت آب اهواز در روزهای گذشته باعث نارضایتی برخی از شهروندان شده بود.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان پیش از این گفته بود: نگرانی جدی در خصوص شرایط آب و فاضلاب اهواز، وجود دارد چون مشکل کمبود حجم آب مورد نیاز مردم و وجود بوی نامطبوع آب در برخی مناطق اهواز مطرح است و به دلیل درگیری با ویروس کووید 19، از متولیان انتظار داریم به مساله تامین آب مورد نیاز، کدورت و بوی آب رسیدگی شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 14 تیر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2634

به "خبرنگاران افزایش کیفیت و کمیت آب اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش کیفیت و کمیت آب اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید