حیدری: تغییر اساسنامه هیئت های فوتبال در دستور کار قرار گرفته است، وظیفه کمیته استان ها فقط برگزاری انتخابات نیست

به گزارش دور زمین، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام نمود تغییر اساسنامه هیئت های فوتبال استان ها در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته است.

حیدری: تغییر اساسنامه هیئت های فوتبال در دستور کار قرار گرفته است، وظیفه کمیته استان ها فقط برگزاری انتخابات نیست

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، طهمورث حیدری عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته امور استان ها درباره برنامه های مهم فعالیت های این کمیته بعد از انتخابات و فعالیت هیئت های استانی بیان نمود: طبق ماده 54 اساسنامه کمیته امور استان ها درباره هماهنگی با هیئت فوتبال استان ها و تسهیل امور و فعالیت آنها به هیئت رئیسه مشاوره داده است و فرآیند انتخابات آنها را نظارت می نماید. کمیته امور استان ها از یک رئیس، یک معاون و حداکثر پنج عضو تشکیل می گردد.

حیدری با اشاره به متن صریح اساسنامه صحبت های خود را ادامه داد و گفت: برای معین اعضای کمیته امور استان ها باید اشاره کنم با هماهنگی ریاست محترم فدراسیون فوتبال، برای تصویب در هیئت رئیسه در حال اجرا است. کوشش می کنیم افرادی باانگیزه و مسلط به امور هیئت های استانی را به عضویت این کمیته در آورده و برابر اساسنامه این تشکیلات باید به شکل کمیته اداره گردد. البته فراموش نکنیم برای ایجاد تغییرات مثبت و تحول در اداره هیئت های فوتبال، احتیاج به کار تیمی و سازمانی داریم.

رئیس کمیته امور استان ها در ادامه تأکید کرد: پس از معین اعضای کمیته و موافقت رئیس و هیئت رئیسه، برنامه کامل خود را در آینده اعلام خواهیم کرد. به نظر شخص من وظیفه کمیته امور استان ها تنها نباید برگزاری انتخابات هیئت های استانی در یک دوره چهار ساله باشد و با همکاری هیئت های فوتبال استان ها باید برای رشد، اعتلا و توسعه فوتبال کشور در تمام استان ها کوشش نموده و مسائل شناسایی و حل شوند.

طبق اعلام عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، تغییر اساسنامه هیئت های استانی یکی از مهمترین اولویت های کمیته امور استان ها برای ایجاد تحولات مثبت در ساختار اداره هیئت های فوتبال در سرتاسر کشور است. حیدری در این رابطه گفت: اخیراً از رؤسای محترم هیئت ها درخواست نموده ایم نقطه نظرات و پیشنهادات خود را درباره اصلاح اساسنامه هیئت ها برای کمیته امور استان ها و تدوین مقررات ارسال نمایند. پس از اتمام این کار با هماهنگی رئیس محترم فدراسیون فوتبال و همکاری با کمیته تدوین مقررات فرایند نگارش اساسنامه جدید با توجه به اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به صورت رسمی شروع خواهد شد. به هر صورت نباید این نکته را فراموش کرد که اساسنامه فعلی احتیاج به بازنگری و تغییرات مهمی دارد و با قوانین فعلی عملاً مسائلی را برای هیئت های ایجاد نموده که باید مرتفع گردد.

حیدری گفت: در اولین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در اسفند ماه سال گذشته هم با پیشنهاد آقای عزیزی خادم مصوب شده است که سهم هیئت های کم برخوردار و محروم از درآمدهای فدراسیون به پنج درصد افزایش پیدا کند. همچنین سه درصد هم به هیئت های دارای تیم لیگ فزونی تعلق خواهد گرفت که این تصمیم در راستای یاری به رشد فوتبال در سطح استان ها به تصویب هیئت رئیسه رسید.

طهمورث حیدری همچنین با اشاره به گذشت 50 روز از انتخابات و شرایط اداره فوتبال با تیم مدیریتی جدید تأکید کرد: کار راحتی در پیش نخواهیم داشت. آقای عزیزی خادم اشراف کامل به فوتبال و اقتصاد دارد و در کنار اعضای هیئت رئیسه و سایر ارکان فوتبال به صورت شبانه روزی برای حل مسائل قدم بر می دارد. بعضی از مسائل فعلی فوتبال به خاطر کم کاری در مدیریت قبلی و بعضی مسائل ساختاری و مالی در کشورمان است. با این حال فدراسیون فوتبال تمام کوشش خود را خواهد نمود که آرامش به فوتبال کشور برگردد و تمام سعی خود را می کنیم که این وظیفه محول شده به مدیریت فدراسیون را به بهترین شکل به انتها برسانیم.

وی در سرانجام گفت: در شرایط کنونی خوشبختانه شاهد هستیم که تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشته اند و همین اتفاق امید به موفقیت تیم ملی در مقدماتی جام جهانی را بالا برده است. قطعاً وظیفه فدراسیون است که تمام اقدامات لازم برای حضور مقتدرانه تیم ملی در چهار مسابقه پیش رو را انجام بدهد تا با زحمات کادر فنی و بازیکنان تیم ملی 12 امتیاز کامل را بگیریم و به عنوان تیم صدرنشین به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی صعود کنیم. با این اتفاق آرامش تا حدود بسیار زیادی بر فوتبال ایران حکمفرما می گردد و برنامه های مدیریتی با شرایط بهتری پیگیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4289

به "حیدری: تغییر اساسنامه هیئت های فوتبال در دستور کار قرار گرفته است، وظیفه کمیته استان ها فقط برگزاری انتخابات نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدری: تغییر اساسنامه هیئت های فوتبال در دستور کار قرار گرفته است، وظیفه کمیته استان ها فقط برگزاری انتخابات نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید