حکومت های آفریقایی در صدر جدول قطع کنندگان اینترنت

به گزارش دور زمین، کشورهای آفریقایی در صدر کشورهایی هستند که اینترنت را به عمد قطع و وصل می نمایند. این کشورهای ازجمله بدترین نقض نمایندگان در دنیا هستند.

حکومت های آفریقایی در صدر جدول قطع کنندگان اینترنت

به گزارش خبرنگاران، بر اساس گزارش 2018 شفافیت، از اتیوپی در شرق و الجزایر در شمال تا کامرون در مرکز و زیمبابوه در جنوب شرق؛ کشورهای آفریقایی به طور منظم برای دوره های طولانی، بیش از هر نقطه دیگری در دنیا دست به قطع اینترنت زده اند.

گزارش مذکور به دسترسی به فیس بوک در سراسر دنیا نظارت نموده و خطاهای اینترنتی مؤثر روی دسترسی را آنالیز می نماید.

بر این اساس کشور کامرون رکورد طولانی ترین قطعی اینترنت و خاموشی آن را در افریقا در دست دارد. از ژانویه 2017 اتصالات در مناطق موسوم به Anglophone Southwest و Northwest یا به طور کامل قطع بوده و یا به طور طولانی مدت دسترسی به اینترنت قطع گردیده است. به دنبال اعتراضات سیاسی، نژادی و اقتصادی، حکومت هوادار فرانسه اینترنت را به عمد خاموش کرد تا بتواند مخالفت ها را به حداقل برساند. طبق آمارِ فیس بوک، دسترسی به اینترنت بین ژانویه 2017 و ژوئن 2018 بیش از 40 هفته قطع شد.

در این مدت، دوره های طولانی مدت از قطع عمدی را در کشورهای دیگری مانند چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو و توگو و دوره های کوتاه مدت قطعی را در مصر، مالی و گامبیا شاهد بودیم.

روند محدود کردن شبکه های اجتماعی به جای قطعی کامل اینترنت را به صورت عامدانه در کشورها می بینیم، تا جایی که قبلاً تمام زیرساخت اینترنت قطع می شد، اما حالا حکومت ها دست به قطعی فیس بوک، توئیتر، وایبر، اسکایپ و یوتیوب می زنند.

البته این گونه محدودسازی ها به معنای تضعیف درآمدهای مالی است که بیشتر از بخش های دولتی، بخش های غیررسمی و خصوصی را تحت تأثیر قرار می دهد. برخی کشورها مانند اوگاندا و زامبیا نیز مالیات سنگینی روی اینترنت بسته اند تا بدین ترتیب گفتمان عمومی را کاهش داده و حیات سیاسی را به سود حاکمان تغییر دهند.

در اوگاندا و در طول برگزاری انتخابات فوریه 2016 اینترنت به طور عمدی قطع شد و گروه های مدنی سعی کردند قطع کنندگان را پای میز محاکمه بکشانند اما هفته گذشته دادگاه به نفع قطع کنندگان وارد عمل شد و کوشش برای محاکمه عاملان با شکست روبرو شد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 270

به "حکومت های آفریقایی در صدر جدول قطع کنندگان اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکومت های آفریقایی در صدر جدول قطع کنندگان اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید