تونس، نگاه منفی النهضه به تعدادی از وزیران کابینه المشیشی

به گزارش دور زمین، عضو دفتر اجرایی النهضه از موضع منفی این حزب درباره برخی از وزیران هیئت دولت جدید تونس خبر داد.

تونس، نگاه منفی النهضه به تعدادی از وزیران کابینه المشیشی

به گزارش گروه بین الملل دور زمین، عضو دفتر اجرایی و مسئول ارتباطات رسانه ای حزب النهضه در گفت وگو با روزنامه الصباح نیوز تونس با اشاره به در پیش بودن نشست مجلس این کشور برای دادن رای اعتماد به اعضای دولت جدید تونس گفت: النهضه درباره رای اعتماد دادن یا ندادن به دولت هشام المشیشی هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته است اما نسبت به بعضی وزیران این دولت نظر منفی دارد.

خلیل البرعومی با بیان اینکه النهضه انتظار داشت کابینه کوچکی تشکیل شود، شرح داد: در هیئت دولت المشیشی 25 وزیر وجود دارد که بعضی آنان توانایی و شایستگی لازم را برای سکانداری وزارتخانه های مربوطه ندارند و بعضی از آنها فاقد استقلال هستند.

وی با اشاره به اینکه اعضای دولت المشیشی تکنوکرات و غیر حزبی هستند، گفت: النهضه به صورت مبنایی مخالف دولت تکنوکرات و غیرحزبی است و با دولت برخاسته از احزاب و گروه های سیاسی موافق است. به همین دلیل، از زمانی که المشیشی مامور تشکیل دولت جدید شده، النهضه خود را در فضای ناسالمی یافته است و اکنون در شرایط دشواری قرار گرفته است. با وجود این، النهضه با المشیشی همکاری مثبتی خواهد داشت.

برعومی با بیان اینکه النهضه با توجه به چینش اعضای دولت جدید تونس و برنامه این دولت برای حل و فصل مسائل اقتصادی و اجتماعی کشور تصمیم گیری می کند، گفت: در شرایط کنونی که دولت المشیشی برنامه خود را اعلام نکرده است، النهضه پس از مشورت با نخست وزیر جدید و فراکیسیون های همسو با این حزب، نشست شورای مرکزی النهضه را تشکیل خواهد داد و طی امروز یا فردا درباره رای اعتماد دادن به دولت المشیشی تصمیم گیری خواهد کرد.

به دنبال استعفای الیاس الفخفاخ از سمت نخست وزیری تونس، رئیس جمهور این کشور در اوایل مرداد ماه گذشته هشام المشیشی را مامور تشکیل دولت جدید تونس کرد.

طبق قانون اساسی تونس، المشیشی یک ماه فرصت دارد تا اعضای کابینه خود را به مجلس این کشور معرفی و از آن رای اعتماد بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3194

به "تونس، نگاه منفی النهضه به تعدادی از وزیران کابینه المشیشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس، نگاه منفی النهضه به تعدادی از وزیران کابینه المشیشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید