فراوری و پرورش میوه های جدید در شهرستان بوشهر گسترش می یابد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، کبری توکلی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای قانون حفظ کاربری و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز، با دستور دادستان بوشهر نسبت به جمع آوری و دپو مصالح و تخریب شالوده، در اراضی کشاورزی شهرستان بوشهر اقدام شد که با اجرای این عملیات حدود 20 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به وضعیت سابق بازگردانده شد.

فراوری و پرورش میوه های جدید در شهرستان بوشهر گسترش می یابد

وی اضافه نمود: این عملیات در راستای اجرای تبصره دو ماده 10 قانون تغییر کاربری های غیرمجاز اراضی کشاورزی، صورت پذیرفت و افرادی که قصد تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها و روستاها را دارند می بایست با در دست داشتن مستندات مالکیت به اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه تا در خصوص نحوه اقدام مورد هدایت و ارایه طریق قانونی قرار گیرند.

توکلی همچنین ضمن توجه دادن روستاییان و کشاورزان به طی فرآیندهای قانونی و اخذ مجوزهای لازم به منظور هرگونه ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی اضافه نمود: با افرادی که بدون اخذ مجوز نسبت به ساخت و ساز و یا دپو مصالح ساختمانی اقدام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد شد.

وی گفت: در راستای فراوری نشاء استاندارد و سالم و همچنین تهیه و توزیع نشاء مورد احتیاج گلخانه داران و فراوری کننده فیسالیس گلخانه ای، فراوری نشاء فیسالیس در سطح 1500 متر مربع در روستای آبطویل شهرستان بوشهر شروع شد.

توکلی گفت: فیسالیس از گیاهان بومی مناطق معتدل گرم و نیمه گرمسیری در دنیا است و تقریبا شبیه گوجه فرنگی است و میوه آن نیز نارنجی رنگ و در اندازه و شکل و ساختار مشابه یک گوجه فرنگی کوچک می باشد و به دلیل طعم خوش و بی نظیرش در کشورهای اروپایی و آمریکایی هواداران زیادی دارد.

وی گفت: در شهرستان بوشهر 4 گلخانه فعال فراوری فیسالیس دایر است که در سال های قبل تمامی نشاء مورد احتیاج خود را از سایر شهرستانها تهیه می کردند.

وی گفت: تمایل بازار ایران به میوه های خاص و جدید، نظیر آووکادو و آلوئه ورا و.... انگیزه و اشتیاق فراوریکنندگان را به فراوری میوه های جدید برانگیخته است: جدیدترین میوه ای که می گردد در بازارهای ایران پیدا کرد فیسالیس نام دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های اجرا شده این سطح از عملیات در سال های آتی توسعه یافته و در فراوری نشاء فیسالیس در سطح شهرستان به سطح خودکفایی برسیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 628

به "فراوری و پرورش میوه های جدید در شهرستان بوشهر گسترش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری و پرورش میوه های جدید در شهرستان بوشهر گسترش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید