تقلای آمریکابرای تصاحب اموال ایران پس از شکست در دادگاه لوکزامبورگ

به گزارش دور زمین، معاون حقوقی بانک مرکزی در واکنش به اخباری مبنی بر شکایت بعضی شکات آمریکایی در نیویورک برای دستیابی به دارایی بانک مرکزی در بورس آلمان، توضیحاتی ارایه داد.

تقلای آمریکابرای تصاحب اموال ایران پس از شکست در دادگاه لوکزامبورگ

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از بانک مرکزی، معاون حقوقی این بانک درخصوص اخبار انتشار یافته مبنی بر شکایت بعضی شکات آمریکایی در نیویورک برای دستیابی به دارایی این بانک در بورس آلمان گفت: این موضوع مربوط به اوراق بهادار متعلق به بانک مرکزی ایران است که نزد مؤسسه کلیراستریم در لوکزامبورگ به جامانده و ارتباطی به کشور آلمان ندارد.

طیبی فرد با بیان اینکه تا به امروز آمریکایی ها اقدامات قضائی متعددی را به منظور توقیف این وجوه در لوکزامبورگ انجام داده اند، توضیح داد: با اقدامات و پیگیری های حقوقی متقابل ایران که طی چند سال اخیر با هماهنگی مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری صورت گرفته، آمریکایی ها پیروز به توقیف و مصادره آن نشده اند.

وی یادآور شد: در حال حاضر نیز خواستار های آمریکایی با توجه به شکست های چندباره حقوقی در لوکزامبورگ، با طرح دادخواست نزد دادگاه های آمریکا، در کوشش برای اخذ دستوربه منظور الزام مؤسسه کلیراستریم لوکزامبورگ به انتقال وجوه به آمریکا هستند، که پیگیری های حقوقی جدی برای مقابله با این اقدامات نیز در دست اقدام است.

معاون حقوقی بانک مرکزی در شرح علت شکست آمریکایی ها در دادگاه های لوکزامبورگ گفت: علت اصلی شکست آمریکایی ها در دادگاه های لوکزامبورگ و سایر پرونده های مفتوحه در دادگاه های اروپا، توجه به استقلال دارایی بانک مرکزی از دولت و پیروی از قاعده حقوقی بین المللی مصونیت قضائی اموال و دارایی بانک مرکزی ایران از اقدامات قضائی و اجرایی بوده و این امر در رأی دادگاه های یاد شده مورد تصریح قرار گرفته است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: بانک مرکزی پیگیری های حقوقی لازم برای آزادسازی وجوه یاد شده که بالغ بر 1.7 میلیارد دلار است را در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3296

به "تقلای آمریکابرای تصاحب اموال ایران پس از شکست در دادگاه لوکزامبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلای آمریکابرای تصاحب اموال ایران پس از شکست در دادگاه لوکزامبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید