تعرفه آب باید بازدارنده مصرف باشد

به گزارش دور زمین، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: باید تعرفه های آب برای مشترکان پرمصرف به گونه ای باشد که حالت بازدارندگی از مصرف را داشته باشد که البته پیشنهاد آن از طرف وزارت نیرو به دولت داده گردیده است.

تعرفه آب باید بازدارنده مصرف باشد

حمیدرضا جانباز در گفت وگو با خبرنگاران ضمن انتقاد از قیمت های فعلی آب اظهار کرد: وزارت نیرو در کارگروه سازگاری با کم آبی پیشنهاد افزایش قیمت آب را ارائه نموده که البته هدف از انجام این کار تنها بازدارندگی از مصرف بوده است.

وی اضافه کرد: این مساله که افرادی بدون توجه به وضعیت آبی اقدام به مصرف زیاد می نمایند منطقی نیست، چرا که کسی که در این شرایط آب زیادی مصرف می نماید قطعا باید هزینه بیشتری را پرداخت کند.

جانباز با اشاره به اهمیت اصلاح تعرفه برای مشترکان پرمصرف گفت: قطعا این مساله می تواند در میزان مصرف آب مشترکان نیز تاثیرگذار باشد، لذا امیدواریم که این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور همچنین از افتتاح فاز اول آب شیرین کن بندرعباس اطلاع داد و اضافه کرد: این آب شیرین کن از هفته گذشته وارد مدار گردیده و هر زمان که مقامات ملی وقت شان اقتضاد کند، این آب شیرین کن افتتاح خواهد شد.

به گفته وی، آب شیرین کن بندرعباس 20 هزار مترمکعب در شبانه روز و در فاز اول ظرفیت دارد که در مجموع 100 هزار مترمکعب در شبانه روز برای فازهای بعدی آن ظرفیت دارد.

روز چهارشنبه نیز عباس سروش - معاون وزیر نیرو، گفت: پیشنهاد افزایش تعرفه آب برای مشترکان پر مصرف از سوی وزارت نیرو به هیات دولت داده شد و اخیرا نیز گویا این طرح به تصویب رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 977

به "تعرفه آب باید بازدارنده مصرف باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه آب باید بازدارنده مصرف باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید