تعداد لایک های اینستاگرام از هفته آینده در ایالات متحده مخفی می شود

به گزارش دور زمین، شرکت فیس بوک به عنوان شرکت مادر اینستاگرام اعلام کرده است که تعداد لایک های کاربران اینستاگرام از هفته آینده در ایالات متحده به شکل آزمایشی مخفی می شود.

تعداد لایک های اینستاگرام از هفته آینده در ایالات متحده مخفی می شود

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این شبکه اجتماعی از مدتی پیش پنهان کردن لایک را در کشورهای دیگر آزمایش کرده است.مدیر عامل اینستاگرام در این خصوص گفت برنامه اشتراک گذاری عکس (اینستاگرام) از هفته آینده گزینه لایک را مخفی خواهد کرد.

وی ضمن اعلام این خبر در کنفرانس Wired25 در سانفرانسیسکو گفت: ایده این است که سعی کنیم فضای رقابتی را در اینستاگرام کاهش دهیم و به زودی کاربران آمریکایی بخشی از این آزمایش خواهند بود.

اینستاگرام قبل از گسترش این آزمایش در ایالات متحده در ماه ژوئیه این گزینه را در استرالیا ، برزیل ، ایرلند ، ایتالیا ، ژاپن و نیوزلند آزموده است. کاربران اینستاگرام هنوز هم می توانند تعداد لایک ها و بازدیدهای ویدئویی را که زیر پست های آنها است ، ببینند ، اما عموم مردم قادر به دیدن این تعداد نیستند.گسترش این آزمایش به ایالات متحده نشانگر این است که اینستاگرام شاهد نتایج امیدوار کننده از پنهان کردن لایک ها بوده است.

مطالعات ، استفاده از رسانه های اجتماعی را با افزایش افسردگی و اضطراب پیوند داده اند و اکنون شرکت های فناوری در حال فکر کردن در مورد ویژگی هایی هستند که می تواند به سلامت روان فرد آسیب برساند. اغلب کاربران اینستاگرام که بخشی از آزمایش در کشورهایی مانند کانادا و استرالیا بودند در ماه آگوست گفتند که فکر می کنند این اقدام می تواند به بهبود سلامت روان آنها کمک کند زیرا آنها اغلب تعداد کامنت های خود را با سایر کاربران مقایسه می کنند. با این وجود نگرانی هایی وجود دارد که پنهان کردن لایک ها می تواند روی پنهان کردن کامنتها نیز موثر باشد.

اما مدیرعامل اینستاگرام گفت: ما هر راهکاری را که برای سلامتی افراد مفید باشد امتحان می کنیم حتی اگر به تجارت ما آسیب برساند. زیرا معتقدیم تلاش های ما در دراز مدت باید مفید باشد. اینستاگرام نمی داند پنهان کردن لایک باعث بهبود رفاه کاربران به ویژه نوجوانان خواهد شد یا خیر، اما این شرکت می خواهد اضطراب و مقایسه اجتماعی را کاهش دهد.

سایر شبکه های اجتماعی نیز به فکر راه های بهبود بهزیستی بوده اند. فیس بوک در زمینه آزمایش پنهان کردن لایک ها اقدام کرده است. توییتر در حال بررسی این موضوع است که آیا لایک ها و بازتوییت مجدد را برای تسهیل مکالمات تغییر دهد یا خیر.

منبع: انتخاب
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2191

به "تعداد لایک های اینستاگرام از هفته آینده در ایالات متحده مخفی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد لایک های اینستاگرام از هفته آینده در ایالات متحده مخفی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید