تدی رنر فرانسوی غایب بزرگ رقابت های جودو قهرمانی دنیا

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، سی و سومین دوره رقابتهای جودو قهرمانی دنیا 29 شهریورماه به میزبانی آذربایجان شروع می گردد. در این دوره از رقابتها 817 جودوکار از 132 کشور به مدت هفت روز در سالن ژیمانستیک شهر باکو به رقابت خواهند پرداخت.

تدی رنر فرانسوی غایب بزرگ رقابت های جودو قهرمانی دنیا

مهمترین نکته در خصوص این مسابقات غیبت تدی رنر فرانسوی است. جودوکاری که 10 طلای جهان را در کارنامه دارد و از سال 2005 تا خاتمه سال 2017 در 220 مسابقه خود تنها 9 شکست در کارنامه اش ثبت گردیده و 211 مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته است. آخرین شکست وی برای سال 2010 و فینال رقابتهای وزن آزاد مسابقات جهانی اوزکا و برابر کامی کاوای ژاپنی است و در هشت سال اخیر هیچ شکستی نداشته است.

رنر 10 طلا و یک نقره مسابقات جهانی کسب نموده و پرافتخارترین جودوکار جهان در این مسابقات است. ولی او که 2 طلا و یک برنز المپیک را در ویترین افتخارات خود نصب نموده، قصد دارد تا المپیک 2024 روی تاتامی جودو مبارزه و با دو طلای دیگر در این بخش نیز نام خود در صدر بهترین جودوکار جهان قرار دهد.

وی در مورد غیبت خود در مسابقات جهانی گفت: این تصمیم سختی بود، من یک زندگی حرفه ای دارم و تلاشم حضور در مسابقات تا سال 2024 است و همچنان کسب مدالهای بیشتر.

در وزن 100+ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان 43 جودوکار از جمله جواد محجوب از ایران ثبت نام نموده اند. از سال 2007، این اولین باری است که بهترین سنگین وزن ها جهان در غیاب این جودوکار فرانسوی برای کسب مدال طلای رقابت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 635

به "تدی رنر فرانسوی غایب بزرگ رقابت های جودو قهرمانی دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "تدی رنر فرانسوی غایب بزرگ رقابت های جودو قهرمانی دنیا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدی رنر فرانسوی غایب بزرگ رقابت های جودو قهرمانی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید