بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران (سازمان) و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس) جهت شفاف سازی درخصوص مسائل مطرح شده در سند GOV/2021/52 به تاریخ 26 آبان1400 (17 نوامبر 2021) بر روی بیانیه مشترک زیر به توافق رسیدند.

بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران

متن این بیانیه به توضیح زیر است:

سازمان و آژانس با هدف حل و فصل موضوعات توافق کردند، در ادامه همکاری خود همانطوری که در بیانیه مشترک مورخ 5 شهریور 1399 (26 اوت 2020) بیان شده است، همکاری ها و گفتگوهای بین خود را سرعت بخشیده و تقویت نمایند.

در این زمینه، سازمان و آژانس درخصوص موارد زیر توافق کردند:

1- سازمان حداکثر تا 29 اسفند 1400 (20 مارس 2022) توضیحات کتبی مرتبط با آن دسته از سوالات مطرح شده به وسیله آژانس در خصوص موضوعات مربوط به سه مکان که ایران به آنها نپرداخته است را به همراه اسناد پشتیبان مربوطه به آژانس ارائه خواهد نمود.

2- ظرف دو هفته پس از دریافت توضیحات کتبیِ سازمان و اسناد پشتیبان مرتبط با آن، آژانس این اطلاعات را مرور نموده و هر سئوالی در خصوص این اطلاعات دریافت شده را به سازمان ارائه می کند.

3- ظرف یک هفته پس از ارائه اطلاعات به سازمان به وسیله آژانس درخصوص هر سئوال دیگر در خصوص این اطلاعات، آژانس و سازمان برای آنالیز سوالات در تهران تشکیل جلسه خواهند داد. برای هر مکان جلسات جداگانه ای برگزار خواهد شد.

4- مدیرکل در نظر دارد با انجام فعالیت های مندرج در بندهای 1 تا 3 بالا و در پی ارزیابی مربوطه به وسیله آژانس، نتیجه گیری خود را پیش از برگزاری شورای حکام در خرداد 1401(ژوئن 2022) گزارش کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5136

به "بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید