آشنایی با آب و هوای عمان و بهترین زمان سفر

به گزارش دور زمین، برای انتخاب بهترین زمان برای سفر به عمان بهتر است در مورد آب و هوای از قبل بدانید.

آشنایی با آب و هوای عمان و بهترین زمان سفر

آب و هوای عمان تحت تأثیر اقلیم غالب شبه جزیره عربستان قرار دارد و این بدین معناست که در طول تابستان (مارس/آوریل تا سپتامبر/اکتبر) تمامی نقاط این کشور آب و هوایی بسیار داغ و سوزان را تجربه می‌کنند. با توجه به آنکه در طول ماه‌های ژوئن و اوت دمای هوا به میزان غیر قابل تحملی افزایش می‌یابد، سفر با تور عمان در این موقع از سال توصیه نمی‌شود. با این وجود نواحی چون صلاله (مرکز استان ظفار، واقع در سواحل جنوبی) را باید به عنوان یک استثنا در نظر گرفت چرا که به لطف بارش‌های موسمی در طول ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر این بخش از آب و هوایی معتدل برخوردار می‌گردد و چشم‌اندازهای آن که پیش از این فاقد پوشش گیاهی بوده‌‌اند در زیر انبوهی از مناظر سبز پنهان می‌شوند.

برخلاف تابستان، عمان در طول پاییز و زمستان (اکتبر/نوامبر تا فوریه/مارس) از اقلیم معتدل مدیترانه‌ای برخوردار می‌گردد و دمای هوا در طول روز به ندرت از 30 درجه سانتیگراد بالاتر می‌رود. در طول ماه‌ اکتبر تا ماه آوریل هوا بسیار مطبوع است و می‌توان لاک پشت‌ها را در رأس الجینز (یکی از نقاط شبه جزیره‌ای عمان) نظاره کرد.

بنابر آنچه گفته شد بهترین زمان بازدید از این کشور و جاذبه‌هایش ماه‌های ژانویه و فوریه هستند. در این موقع از سال دمای هوا پایین است و ریزش‌های جوی هرز چند گاهی در قالب باران پدیدار می‌گردند. به طور کل بارش باران در این کشور بسیار محدود است و به جز صلاله که از آب وهوایی موسمی برخوردار است، آب و هوای سایر نقاط بسیار گرم و خشک است و میزان ریزش باران در آن‌ها در سطح بسیار پایینی قرار دارد. با این وجود امکان ریزش ناگهانی باران‌های سیل آسا را نیز که عمدتاً در طول ماه دسامبر تا ماه مارس انتظار می‌روند را نمی‌توان نادیده گرفت. گاهی میزان ریزش باران در طول این ماه‌ها به طرز قابل توجهی زیاد است، اما زود پایان می‌یابد و غالباً قابل پیش بینی نیست. علاوه بر این بسیاری از گردشگران اروپایی در هنگام تعطیلات کریسمس (ماه دسامبر) به این محل می‌آیند و از این رو هتل‌ها در سطوح قیمتی بالاتری در دسترس قرار می‌گیرند. عصرها و شب‌های فصل زمستان با نسیم بسیار دل انگیزی همراهند و گردشگرانی که به نواحی کوهستانی سفر می‌کنند انتظار هوای سردتری را نیز داشته باشند.

انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4304

به "آشنایی با آب و هوای عمان و بهترین زمان سفر" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با آب و هوای عمان و بهترین زمان سفر" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با آب و هوای عمان و بهترین زمان سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید