بستنی از امروز وارد باشگاه لاکچری ها شد، افزایش 25 درصدی قیمت

به گزارش دور زمین، خبرنگاران : رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران گفت: از اول خرداد، بستنی و آبمیوه افزایش قیمت 25 درصدی خواهد داشت.

بستنی از امروز وارد باشگاه لاکچری ها شد، افزایش 25 درصدی قیمت

اسکندر آزموده با بیان این خبر اضافه کرد: مواد اولیه بستنی مثل شیر و شکر حدود 2 برابر افزایش قیمت داشته است. برای مثال قیمت شیر از 6 هزار تومان به 12 هزارتومان رسیده است.

رئیس اتحادیه تولیدنمایندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران درباره افزایش قیمت مواد اولیه این صنف گفت: افزایش دو برابری مواد اولیه دراین صنف بیشتر از 25 درصد افزایش قیمت در این صنف تاثیر داشته، اما اگر بیش از این افزایش قیمت داشته باشیم، دیگر از سوی مردم خریداری نمی گردد. باید توجه داشت که بستنی یک کالای تفننی است و مثل برنج و نان احتیاج اساسی مردم محسوب نمی گردد، در صورت گرانی مردم آن را نمی خرند. به همین علت به افزایش قیمت 25 درصدی این محصول اکتفا کردیم.

آزموده اضافه کرد: اتحادیه شب عید 20 درصد افزایش قیمت داشت که بعد از آن کل کالا ها دو برابر شد و دوباره در کل اصناف وابسته مجبور به افزایش قیمت به خصوص در محصول بستنی شدیم.

افزایش قیمت ها باعث کسادی بازار بستنی و آبمیوه

وی درباره تاثر این افزایش قیمت بر کسادی این صنف و در پی آن بیکاری کارگران گفت: آنچنان تعطیلی مغازه ها را در این صنف نداشته ایم، اما مغازه هایی که برای مثال چند کارگر داشتند، مجبور به تعدیل نیرو شده اند. چون افزایش قیمت ها باعث کسادی بازار آن ها شده است.

رئیس اتحادیه با بیان اینکه تقاضا برای راه اندازی کسب و کار در این صنف کاهش نداشته است، ادامه داد: مردم اطلاع چندانی از شرایط اصناف ندارند و برای مثال یک فست فود فکر می نماید، کار بستنی فروش و آبمیوه بهتر است یا برعکس و مدام تغییر صنف می دهند. به همین علت تقاضا برای راه اندازی این مشاغل کم نشده است. اصناف مواد غذایی با هم جابجا می شوند و فکر می نمایند شاید اوضاع در صنف دیگر بهتر باشد.

آزموده تاکید نمود: مردم باید اطلاع داشته باشند که از مغازه یا کافه هایی که پروانه کسب دارند، بستنی یا آبمیوه خریداری نمایند. مردم نباید از مکان هایی که پروانه کسب در محل کارشان نصب نیست، خرید نمایند. چون ما هیچ تضمینی برای آن ها از نظر قیمت و آلودگی موادغذایی نداریم.

رئیس اتحادیه تولیدنمایندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه در انتها اظهار داشت: در حال حاضر7 تا 8 درصد در این صنف هستند که بدون پروانه کسب مشغول فعالیت هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5782

به "بستنی از امروز وارد باشگاه لاکچری ها شد، افزایش 25 درصدی قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستنی از امروز وارد باشگاه لاکچری ها شد، افزایش 25 درصدی قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید