آنالیز قیمت خرید وسایل IVD توسط آزمایشگاه های تشخیص پزشکی

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی حیدری، گفت: یکی از وظایف اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی، نظارت بر توزیع و عرضه محصولات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی است.

آنالیز قیمت خرید وسایل IVD توسط آزمایشگاه های تشخیص پزشکی

وی اضافه نمود: از آنجایی که تمام شرکت های تجهیزات پزشکی از جمله شرکت های دریافت نماینده ارز نرخ رسمی دولتی (دلار 4200 تومانی)، مکلف هستند قیمت تمام شده محصولات خود را متناسب با ارز دریافتی و براساس ضوابط قیمت گذاری به بازار عرضه نمایند و مغایرت با این ضوابط، تخلف محسوب می گردد، در این راستا در ماه جاری کارشناسان اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی، متشکل از سه گروه جهت نظارت بر فروش تجهیزات و ملزومات به پنج آزمایشگاه منتخب در سطح تهران مراجعه نموده و پس از آنالیز فاکتورهای خرید آزمایشگاه های یاد شده نتایجی حاصل شد.

رئیس اداره تجهیزات و فرآورده های آزمایشگاهی وزارت بهداشت، با اشاره به نتایج به دست آمده از آنالیز فاکتورهای خرید آزمایشگاه ها اظهار داشت: افزایش قیمت نسبت به سال 96 برای محصولات برخی از شرکت ها مانند تولیدی بازرگانی آریا فارمد و پادتن دانش مشاهده نشد و در برخی کیت ها نیز کاهش قیمت وجود داشت. در سایر موارد نیز، تجهیزات و ملزومات با افزایش قیمت تا 30 درصد نسبت به سال گذشته روبرو بوده است. همچنین در موارد معدود از جمله درخصوص شرکت ف. آ.ا، افزایش قیمت از 30 درصد تا 200 درصد مشاهده شد که شرکت نامبرده به علت گرانفروشی به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع داده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1516

به "آنالیز قیمت خرید وسایل IVD توسط آزمایشگاه های تشخیص پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز قیمت خرید وسایل IVD توسط آزمایشگاه های تشخیص پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید