با جدیدترین مد کاربران موبایل آشنا شوید ، اشتراک گذاری اثر انگشت بین زوج های جوان

به گزارش دور زمین، یک مد تازه بین کاربران دنیای تکنولوژی رواج پیدا نموده است. بر اساس این مد، زوج های جوان روابط خود را به یک سطح تازه ارتقا می دهند.

با جدیدترین مد کاربران موبایل آشنا شوید ، اشتراک گذاری اثر انگشت بین زوج های جوان

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این روزها که موبایلهای هوشمند مانند محصولات اپل و گوگل به طور پیوسته به سمت دسترسی بیومتریک حرکت می نمایند، کاربران جوانتر نیز مدهایی تازه اختراع می نمایند.

یکی از مدهای تازه این روزها، اشتراک رمز عبور موبایل به وسیله حسگر اثر انگشت است. بسیاری از گوشی های موبایل دارای گزینه ای برای ذخیره چندین اثر انگشت هستند و بر این اساس، بسیاری از زوج ها اثر انگشت خود را برای تسریع باز کردن قفل موبایلشان به طور مشترک استفاده می نمایند.

جالب است بدانید از دید بسیاری از زوج های جوان، این اشتراک گذاری اثر انگشت نوعی نقطه عطف از سوی زوج های جوان محسوب می گردد. نقطه عطفی در رابطه که نشان می دهد زوج ها تا چه حد به یکدیگر احترام می گذارند. اما پرسش این است که آیا این موضوع واقعا نشان احترام و اعتماد است یا بی اعتمادی؟

موافقان و مخالفان چه می گویند؟

ما کلارک یک جوان نیویورکی که این موضوع را امتحان نموده می گوید: من فکر می کنم که اشتراک گذاری اثر انگشت موبایل ها اعتماد بین دو نفر را نشان می دهد. من دوست دارم بدانم همسرم با چه افرادی در ارتباط است و مسئله ای ندارم او هم در خصوص من همین اطلاعات را داشته باشد.

با این حال همه با امیلی هم نظر نیستند، به نظر می رسد این رفتار بین زیر 30 ساله ها بیش از بالای 30 ساله ها رواج پیدا نموده و زوج های بالای 30 سال چندان تمایلی به انجام این کار ندارند.

ذخیره داده های بیومتریک مشترک از یک سو می تواند نشانه اعتماد باشد و از سوی دیگر عدم اطمینان. طبق نظر تامی نلسون، متخصص روابط اجتماعی می گوید: در عصر دیجیتال، به اشتراک گذاری یک رمز گذار بیومتریک یا یک کلمه عبور اجتماعی چیزی شبیه به به اشتراک گذاشتن امور مالی با یک شریک است.کل ایده به اشتراک گذاری اطلاعات در فضای مجازی به این معنی است که شما با شریک زندگی خود صمیمی هستید.

امنیت سایبری چه می گردد؟

البته نلسون تاکید نمود که اگر قرار است این کار را انجام دهیم بهتر است به فضای امن یکدیگر نیز احترام بگذاریم. وی گفت: ما همواره باید به فضای یکدیگر احترام بگذاریم.آنچه شما فکر می کنید خصوصی و مخفی است باید از چشم شریک زندگیتان نیز مورد احترام باشد.

اما این موضوع به لحاظ امنیت سایبری نیز مشکلاتی دارد. به گفته کارشناس امنیت سایبری و دادستان سابق؛ پاتریک دوتروی، خطر ابتدایی به اشتراک گذاری دسترسی بیومتریک، این است که ممکن است فردی که به او اعتماد دارید، بعدها تبدیل به غیر قابل اعتمادترین فرد زندگی شما گردد.در این صورت می تواند به راحتی اطلاعات شما را سرقت و از شما اخاذی کند.

نظر شما چیست؟ این مد تازه مثبت است یا منفی؟

*رویا پاک سرشت

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5883

به "با جدیدترین مد کاربران موبایل آشنا شوید ، اشتراک گذاری اثر انگشت بین زوج های جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با جدیدترین مد کاربران موبایل آشنا شوید ، اشتراک گذاری اثر انگشت بین زوج های جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید