بازخوانی کتاب محمود گلابدره ای در کتاب شب رادیو

به گزارش دور زمین، سردبیر برنامه کتاب شب رادیو تهران از مذاکره با علی خلیلی (وصی قانونی زنده یاد محمود گلابدره ای) برای بازخوانی کتاب ده سال هوم لسی آمریکا در این برنامه اطلاع داد.

بازخوانی کتاب محمود گلابدره ای در کتاب شب رادیو

محمد باقر رضایی درباره این مذاکره به خبرنگاران گفت: کتاب ده سال هوم لسی آمریکا را گلابدره ای در نهایت سرگشتگی و حیرانی درباره سرزمینی نوشته است که یک زمان برایش به غلط مهد تمدن بشری بوده، اما بعدها با سفر به آنجا و گشتن در کف خیابان ها و محله های پست شهرهایش با ظاهر یک بی خانمان و آواره، زوایای تاریک و غم انگیزی را می بیند که نشان دهنده چهره دیگری (متفاوت از آنچه تبلیغ می گردد) از آن سرزمین رویایی است. خواندن و شنیدن ماجراهای این سفر از زبان کسی که به عنوان یک سرگردان و بی خانمان، تجارب و اندوخته هایش را برای ما روایت می نماید، بسیار جذاب و عبرت آمیز است.

رضایی درباره جزییات این مذاکره گفت: علی خلیلی، وصی گلابدره ای مردی قاطع و مصمم اما در عین حال عاشق و مهربان است و نسبت به آثار دوستش مرحوم گلابدره ای تعصب خاصی دارد. از آنهاست که برنامه کتاب شب رادیو را همیشه می شنود و از این که محمود گلابدره ای در این برنامه صندلی خاصی دارد و گهگاه از او یاد می گردد، حس خوبی منتقل می نماید. بنابراین، واکنش او در این مذاکره برای روایت ده سال هوم لسی آمریکا از برنامه کتاب شب، بسیار رضایتمندانه و تشکرآمیز بود. بر این اساس، در حال حاضر مشغول تنظیم رادیویی این اثر هستیم تا به زودی با صدای بهروز رضوی در شش قسمت 20 دقیقه ای پخش گردد. زمان دقیق پخش این بازخوانی اطلاع رسانی خواهد شد. رضایی در خاتمه اضافه کرد: جالب اینجاست که بهروز رضوی نیز خود یکی از عاشقان نثر گلابدره ای است و آنچه را که تا به حال از این نویسنده در کتاب شب خوانده گردیده، در احساسی ترین شکل ممکن روایت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 305

به "بازخوانی کتاب محمود گلابدره ای در کتاب شب رادیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازخوانی کتاب محمود گلابدره ای در کتاب شب رادیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید