ایتالیا کمک 500 میلیون یورویی سازنده پل جنووا را رد کرد

به گزارش دور زمین، دولت ایتالیا پیشنهاد شرکت اتوستراد پر لیتالیا، سازنده پل بزرگراه جنووا برای پرداخت 500 میلیون یورو کمک به بازماندگان حادثه را نپذیرفت.

ایتالیا کمک 500 میلیون یورویی سازنده پل جنووا را رد کرد

به گزارش خبرنگاران، معاون نخست وزیر ایتالیا، سازنده پل بزرگراه جنووا را مسئول سانحه می داند.

دولت ایتالیا پس از ریزش مرگبار پل بزرگراه موراندی در شهر جنووای این کشور از پذیرش 500 میلیون یورو کمک پیشنهادی شرکت اتوستراد پر لیتالیا، سازنده پل بزرگراه سر باز زد.

لوییجی دی مایو، معاون نخست وزیر ایتالیا در این باره در صفحه فیس بوک خود نوشت: دولت از شرکت اتوستراد پر لیتالیا صدقه دریافت نخواهد کرد. معاون نخست وزیر ایتالیا این شرکت را مسئول سانحه می داند.

دی مایو گفته است: این پل فرو ریخت چون عملیات نگهداری و بازرسی آن به درستی انجام نگردیده بود.

او خواهان لغو پروانه فعالیت این شرکت گردیده و اقدامات لازم را در این جهت به جریان انداخته است. دی مایو خواهان پرداخت کلیه خسارت ها گردیده و گفته است در این باره معامله ای انجام نخواهد شد.

به گزارش دویچه وله، شرکت اتوستراد پر لیتالیا اعلام نموده که حاضر است طی هشت ماه پل جدیدی در همین منطقه بسازد. این شرکت همچنین گفته است که 500 میلیون یورو برای بازماندگان این حادثه و کسانی که در پی این حادثه خانه های خود را از دست داده اند اختصاص داده است.

شناسایی آخرین قربانیان ریزش پل در ایتالیا

نیروهای امداد و نجات ایتالیا از کشف سه جسد دیگر در میان آوارهای به جا مانده از ریزش این پل خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، با کشف سه جسد دیگر از قربانیان حادثه ریزش پل در شهر جنووا شمار تلفات این حادثه به 43 تن افزایش پیدا کرد.

نیروهای امداد و نجات ایتالیا با بیان اینکه اجساد این سه عضو خانواده داخل خودرو و در میان آوار پیدا گردیده، اظهار داشتند: آنان آخرین افرادی بودند که در این حادثه مفقود گردیده بودند.

بخشی از سازه این پل در حالی از ارتفاع 45 متری ریزش کرد که چندین خودرو در ساعت اوج ترافیک روی آن در حال رفت و آمد بودند.

وزارت کشور ایتالیا اعلام نموده که 13 نفر از کشتگان این حادثه خارجی بوده اند. بسیاری از مجروحان هنوز در بیمارستان ها تحت مداوا هستند که وضعیت سه نفر از آنها وخیم اعلام گردیده است.

حضور صدها نفر در مراسم سوگواری

در مراسم سوگواری برای قربانیان این حادثه در روز شنبه گذشته (18 اوت) صدها نفر شرکت کردند.

سرجو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا، پس از مراسم سوگواری از این حادثه به عنوان یک تراژدی غیرقابل قبول نام برد.

او گفت خواهد کوشید تا تحقیقات در این باره ادامه یابد و مسئولان این حادثه مجازات شوند. دولت ایتالیا اعلام نموده است که 5/ 28 میلیون یوروی دیگر، علاوه بر پنج میلیون یورویی که روز چهارشنبه (15 اوت) مشخص گردیده بود، به کمک های عاجل در ارتباط با این حادثه خواهد اضافه نمود.

هنوز دلیل اصلی ریزش مرگبار پل بزرگراه موراندی در شهر جنووای ایتالیا روشن نگردیده است. شرکت اتوستراد پر لیتالیا که حدود سه هزار کیلومتر اتوبان را در ایتالیا نظارت می نماید، هنوز حاضر نگردیده دلایل ریزش پل را اعلام کند.

این شرکت اعلام نموده که عملیات بازرسی پل را طبق مقررات، هر سه ماه یک بار انجام می داده و علاوه بر این با کمک دستگاه های بسیار تخصصی آزمایش های اضافی نیز انجام می گردیده است.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 554

به "ایتالیا کمک 500 میلیون یورویی سازنده پل جنووا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا کمک 500 میلیون یورویی سازنده پل جنووا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید