اگر چای را با چیزی جز قند می خورید، بخوانید!

به گزارش دور زمین، الو دکتر نوشت: اگر چای را با چیزی جز قند می خورید، بخوانید!. در این مطلب در خصوص دیابتی هایی صحبت می کنیم که خودشان را گول می زنند و مثلا به جای قند چای را با توت خشک می خورند. می خواهیم ببینیم آیا چای با قند خوردن به صرفه است یا با توت؟

اگر چای را با چیزی جز قند می خورید، بخوانید!

بعضی افراد می گویند ما به جای این قندها، قند طبیعی مصرف می کنیم. مثلاً با چایمان توت خشک، خرما، کشمش و موادی از این قبیل می خوریم تا قند خونمان بالا نرود و بعد هم می بینیم که با یک فنجان چای 20 عدد توت خشک یا میوه های مشابه می خورند.

در جواب این افراد باید گفت که اتفاقاً قندی که در قندانتان دارید قند مصنوعی نیست و قند طبیعی است که از نیشکر و چغندر گرفته شده است. از طرفی قندی که در میوه هایی مانند کشمش، توت خشک، خرما و…وجود دارد، قند آزاد است.

یعنی به راحتی جذب بدن می گردد و اندازه کالری آن مانند سایر قندهاست یعنی به ازای هر یک گرم، مصرف آن ها 4 کیلوکالری انرژی به بدن می رسد و مصرف زیاد این خوراکی ها مانند مصرف زیاد قندهای معمولی عوارضی دارد.

هر قند چند کالری ایجاد می نماید؟

هر یک حبه قند حدود 3 گرم وزن دارد. با این فرض که هر یک گرم قند 4 کیلوکالری انرژی فراوری کند، انرژی دریافتی بدن با خوردن یک حبه قند معمولی 12 کیلوکالری است. در حالی که بیشتر افرادی که چایشان را با تعدادی خرما، کشمش، توت خشک و…می خورند، حدود 60-50 کیلوکالری انرژی دریافت می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5888

به "اگر چای را با چیزی جز قند می خورید، بخوانید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "اگر چای را با چیزی جز قند می خورید، بخوانید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر چای را با چیزی جز قند می خورید، بخوانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید