اکبر فلاح: کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی باندبازی و رفیق بازی نکنند، نظرم روی یک نفر بیشتر از دیگران است

به گزارش دور زمین، اکبر فلاح، قهرمان پیشین کشتی آزاد دنیا اعتقاد دارد، کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی نباید به دنبال باندبازی و رفیق بازی باشند.

اکبر فلاح: کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی باندبازی و رفیق بازی نکنند، نظرم روی یک نفر بیشتر از دیگران است

اکبر فلاح در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص نایب قهرمانی تیم کشتی آزاد امید ایران در مسابقات جام جهانی گفت: پشتوانه های کشتی ما به روسیه رفتند و این فرصت مناسبی برای آنها بود. اعزام تیم امید واقعاً کار قشنگی بود و آنها هم انتظاری که وجود داشت را برآورده نموده و تا فینال خیلی خوب پیش رفتند. در فینال هم فارغ از نتیجه، دومی برای این تیم خوب بود، چون میزبان مسابقات تیمی بود که سال هاست بر کشتی جهان حکمرانی می نماید. آنها به کم تیمی نباختند.

وی ادامه داد: سطح جام جهانی همین است و تیم ها با ترکیب اصلی شان نمی آیند. هیچ وقت نباید تیم اصلی را به این رقابت ها ببریم، حتی گرجستانی ها و ترکیه هم نفراتی را به جام جهانی می فرستند که خودشان را نشان دهند و محک بخورند. در سال های قبل هدف این شده بود که در جام جهانی اول شویم، اما در رقابت های جهانی نهم و ششم می شدیم. ما راه را اشتباه می رفتیم و به نظر من الان کار درستی انجام شد.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد جوانان در خصوص نفراتی که تا امروز برای شرکت در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت نام نموده اند، توضیح داد: به نظر من ورود آنها به گود انتخابات کار خوبی بود. حالا باید بیایند و از برنامه های شان بگویند و مجمع نیز به برنامه رأی بدهد. به نظر من هر کسی که می آید باید قانونی بنویسد که چطور می خواهد دبیر، نایب رئیس و مربی تیم ملی را انتخاب کند و انتخابش چه مبنایی دارد تا انتخاب این افراد براساس رفیق بازی و باندبازی نباشد که کشتی ضرر کند. باید از مربیان سازنده در کار استفاده کرد. اینکه بخواهیم یک نفر را گوشه رینگ ببریم و بزنیم، همه را از کشتی زده می نماید، در عین حال هم رفیق بازی خوب نیست.

فلاح ادامه داد: همت مسلمی که حسن یزدانی را پرورش داده است، جایش کجاست؟ حسن یزدانی باید از او دفاع کند تا مربیان سازنده بی انگیزه نشوند. کشتی واقعاً به خون تازه نیاز دارد. من معتقدم آقایانی که امروز می خواهند مسئولیت را به عهده بگیرند، نباید سراغ آدم های قابل پیش بینی بروند و باند خودشان را سر کار بیاورند. آدم های تکراری به درد کشتی نمی خورند. باید کارها روی اصول پیش برود.

این مربی سازنده با تأکید بر اینکه از شخص خاصی در انتخابات حمایت نخواهد کرد، گفت: نظر شخصی من به هرحال روی یک نفر بیشتر از دیگر کاندیداهاست، اما هیچ وقت در تیم و باند کسی نبوده ام که با کسی بروم و یا بیایم. من کسی را که در جهت کشتی حرکت کند، همواره حمایت می کنم، کسی که برای خدمت به کشتی آمده باشد و نه بالا کشیدن خودش.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1717

به "اکبر فلاح: کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی باندبازی و رفیق بازی نکنند، نظرم روی یک نفر بیشتر از دیگران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکبر فلاح: کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی باندبازی و رفیق بازی نکنند، نظرم روی یک نفر بیشتر از دیگران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید