اولین کتاب از مجموعه اهل ایرانم منتشر شد

به گزارش دور زمین، اولین کتاب از مجموعه اهل ایرانم با عنوان اهل کاشانم برای معرفی مقاصد گردشگری ایران در سده نو منتشر شد.

اولین کتاب از مجموعه اهل ایرانم منتشر شد

گروهی از نویسندگان با همکاری فصلنامه میراث و گردشگری گیلگمش، کتاب اهل کاشانم را به عنوان اولین کتاب از مجموعه اهل ایرانم به رشته تحریر درآوردند. موضوع این کتاب معرفی مقاصد گردشگری ایران در سده نو است و برای نگارش آن، به فراوری محتوای خلاق در آستانه انتها سده چهاردهم و شروع سده پانزدهم هجری شمسی توجه شده است.

کتاب اهل کاشانم که دستاورد پژوهش میدانی و کتابخانه ای تیم فراورینماینده محتوا در دوران همه گیری کرونا محسوب می گردد، زیر نظر آرش نورآقایی، مدیر مسئول فصلنانه گیلگمش و در قالب بخشی از پژوهش نوسده در 496 صفحه نگاشته شده است. نشر اگر مسئولیت چاپ این کتاب را بر عهده دارد و واقعیت افزوده کتاب، بازی و واقعیت افزوده بازی یکی از بخش های چهارگانه پروژه کتاب اهل کاشانم به شمار می رود.

در معرفی این کتاب آمده است:

شاید کاشان با تپه سیلک، باغ فین و خانه های تاریخی اش مشهور بود؛ ولی در عرصه گردشگری، تا به امروز از خوراک کاشان صحبتی به میان نیامده بود. به همین علت در این کتاب علاوه بر گنجاندن محتوای فاخر برای معرفی میراث تاریخی ملموس و جاهای دیدنی کاشان، به صورت ویژه به بخش خوراک نیز پرداخته شده است. در این بخش برای هر خوراک علاوه بر دستور طبخ، یک داستانک روایت و برای هر داستانک، تصویری درخورِ آیین بومی این خوراک خلق شده است. بعلاوه نگاه ویژه به گردشگری فیلم (فیلم توریسم) در شهرستان کاشان موجب شد تا برای اولین بار در ایران و شاید در دنیا، به مکان و لوکیشن فیلم ها و تئاترها در یک کتاب راهنمای گردشگری فرهنگی پرداخته گردد.

در این کتاب پس از توضیح 10 علت برای دوست داشتن کاشان، از جغرافیا و پیشینه تاریخی این کی آشیان سخن گفته شده است، قصه شروعین زندگی کاشی ها در یکی بود یکی نبود نیز خوانده می گردد، نمونه های فاخر کاشانه در ایران نیز واکاوی شده است، چهل حصاران به مثابه قلعه، دروازه، مسجد، آب انبار و ... مورد توجه قرار گرفته و مسیرهایی برای گردشگری پیاده پیشنهاد شده است، بهشت ایرانی با عناصری چون باغ، بازار، حمام و ... برای خواننده تصویر شده اشت، گنجینهای از هنر کاشان شامل نساجی، قالی بافی، سفالگری و کاشی سازی گگردده شده است، نیاسر این دیده بان ساسانی و بَرزُک همان بستان کوهستان کاشان معرفی شده اند و شما با حضور در قمصر در کار گلاب و گل همراه خواهید شد. در ناشتاشام پای سفره کاشان از شما مهمان نوازی خواهد شد، بعضی از مشاهیر و بزرگان کاشان را می شناسید، با لهجه کاشانی آشنا می شوید و با اطلاع از بعضی از جشن ها، مراسم و آداب کاشان و راهنمای تدوین برنامه و اطلاعات سفر به کاشان اوقات خوشی برای زیارت و سیاحت این شهرستان رقم خواهید زد.

فراوری عکس های فاخر، تصویرسازی های خلاق و اینفوگرافی های شایسته برای نمایش جذابیت های شهرستان کاشان از جمله ویژگی هایی است که در این کتاب به وسیله امکان واقعیت افزوده (AR) کامل می گردد.

علاقه مندان می توانند برای خرید آنلاین کتاب اهل کاشانم از سراسر ایران به وب سایت مجله گیلگمش مراجعه نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4844

به "اولین کتاب از مجموعه اهل ایرانم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین کتاب از مجموعه اهل ایرانم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید