انقلاب بزرگ یحیی؛ 10بازیکن در فهرست خروج پرسپولیس

به گزارش دور زمین، فصل آینده، خیلی از بازیکنان فعلی پرسپولیس جایی در این تیم نخواهند داشت. برآورد های زیادی در این مورد وجود دارد که شاید با درصدی از خطا همراه باشد، اما اصل مطلب یک چیز است؛ اینکه پرسپولیس خودش را برای یک تحول بزرگ در فهرست نفرات آماده می کند.

انقلاب بزرگ یحیی؛ 10بازیکن در فهرست خروج پرسپولیس

حامد لک

داستان او پیش از سوت انتها فصل تمام شد. لک که شروعی رؤیایی در پرسپولیس داشت، مدت هاست از ریل خارج شده و هیچ کس هیچ امیدی به بازگشت او ندارد. گلر قرمز ها که در ماه های گذشته به شدت افت کرده بود، این اواخر با تنبیه انضباطی گل محمدی هم روبرو شده تا حتی اجازه تمرین کنار قرمز ها را نداشته باشد. وقتی دروازه بانی در فهرست 18نفره تیم برای داربی هم قرار نمی گیرد، معلوم است که در آینده تیم جایی ندارد. فقط می ماند قرارداد تمدید شده او که گریبان باشگاه را خواهد گرفت.

جلال حسینی

کاپیتان محبوب و پرافتخار پرسپولیس به احتمال قریب به یقین در انتها فصل از این تیم جدا خواهد شد. قرارداد او چند هفته دیگر تمام می شود و باشگاه پیشنهادی برای تمدید به جلال نداده است. یحیی گل محمدی اعتقاد فنی اش به حسینی را از دست داده و تنها بخت جلال شاید این باشد که درصورت تغییر احتمالی کادرفنی، سرمربی بعدی بخواهد از این بازیکن استفاده کند. خیلی ها عقیده دارند کاپیتان 40ساله پرسپولیس هنوز یک فصل دیگر برای حضور در این تیم و کمک به قرمز ها در برخی مسابقات جا دارد. نظر یحیی، اما چیز دیگری است.

علیرضا ابراهیمی

از شاهکار های یحیی گل محمدی بود که اصلا معلوم نشد چرا او را جذب کردند و چطور بدون اینکه درست و حسابی مورد آزمایش قرار بگیرد، یک فصل کامل روی نیمکت نشست. ماجرای ابراهیمی یک معمای بزرگ و شائبه برانگیز است. او اوایل فصل در اعتراض به نیمکت نشینی حتی قهر هم کرد و مدتی از تیم کنار گذاشته شد، اما با بازگشت این بازیکن تغییری در شرایط او ایجاد نشد.

رضا اسدی

خیلی سخت و بعد از کلی ناز و کرشمه با باشگاه پرسپولیس قرارداد یکساله بست و البته توقعات را برآورده نکرد. قیمت او بالاست، هواداران دوستش ندارند و خودش هم خسته است. با این شرایط فقط یک معجزه می تواند منجر به تمدید قرارداد اسدی شود. خود او چندی پیش در روبروه با فشار نقدها گفته بود: تحمل کنید، چندماه دیگر می روم.

عیسی آل کثیر

بعد از یک فروغ استثنایی و غافلگیرکننده در لیگ قهرمانان آسیا، با محرومیتی شش ماهه روبرو شد و در بازگشت به میادین، به ندرت در همان سطح بالا عمل کرد. مصدومیت اخیر عیسی، پرونده او را در پرسپولیس پیچیده تر کرد. آل کثیر به بدترین شکل ممکن با پارگی رباط صلیبی اش برخورد کرد و کوشید تا با انکار درد، به کار ادامه بدهد. با این حال کادرفنی به او اعتماد نکرد و نتیجه این داستان، تأخیر در بهبودی آل کثیر بود. خودداری او از جراحی باعث شده است این بازیکن حتی اگر همین امروز زیر تیغ برود، هفته های طولانی از فصل بعد را از دست بدهد؛ بنابراین بعید است در پرسپولیس مدل لیگ 22جایی برای آل کثیر وجود داشته باشد.

سایرین

یک دو جین نام کمتر شناخته شده را هم می شود به این فهرست اضافه نمود. مثلا شما فهمیدید مهدی مهدی خانی در پرسپولیس چه می خواست، چرا جذب شد و چرا بازی نمی کند؟ علی شجاعی هم با حضور مفصل روی نیمکت ذخیره ها از گزینه های جدایی به شمار می رود. عملکرد فرشاد فرجی و علی نعمتی در خط دفاعی چندان راضی کننده نبوده و کسی تعجب نمی کند اگر حداقل یکی از آن ها جدا شود. بین تاجیک ها، منوچهر صفروف به در های خروجی نزدیک تر از وحدت هنانوف است. همینطور شرزود تمیروف ازبک هم اگر در 6 مسابقه پیش رو مثل 5 بازی گذشته باشد، باید خودش را برای یک خداحافظی زودهنگام آماده کند. محمد شریفی هم امسال در مقطعی به ترکیب اصلی رسید، اما دوباره محو شد و آینده اش مشخص نیست. طبیعتا بخشی از فرایند تصمیم گیری در مورد این نفرات بستگی به آن دارد که پرسپولیس چه کسانی را بتواند جذب کند. خلاصه که پنجره تابستانی بسیار پرخبری در راه است.

همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5781

به "انقلاب بزرگ یحیی؛ 10بازیکن در فهرست خروج پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلاب بزرگ یحیی؛ 10بازیکن در فهرست خروج پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید