افزایش 770 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان اصفهان

به گزارش دور زمین، مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در آیین افتتاح 16 طرح گردشگری در پهنه استان از افزایش 770 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان اصفهان اطلاع داد.

افزایش 770 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان اصفهان

به گزارش خبرنگاران، همزمان با افتتاح 193 طرح گردشگری در کشور، 16 طرح گردشگری نیز به صورت همزمان در استان اصفهان به بهره برداری رسید.

در آیین افتتاح طرح های گردشگری استان اصفهان، مدیرکل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: در حال حاضر 350 طرح گردشگری در پهنه استان اصفهان با سرمایه بخش خصوصی با ارزش 10 هزار میلیارد ریال فعال است. فریدون الهیاری اضافه کرد: امیدواریم از مجموع این طرح ها، 112 طرح نیز تا انتها سال 1397 به بهره برداری برسد. الهیاری در رابطه با طرح های گردشگری که همزمان با هفته دولت در استان اصفهان به بهره برداری می رسند، گفت: امروز از 350 طرح گردشگری در کشور رونمایی شد که 16 طرح در استان اصفهان شامل اقامتگاه های سنتی، اقامتگاه های بوم گردی و مجتمع های گردشگری در شهرستانهای اصفهان، کاشان، فریدون شهر، فلاورجان و شاهین شهر به بهره برداری رسید. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اصفهان درباره شاخص های اقتصادی و فرهنگی این طرح ها گفت: طرح هایی که امروز به بهره برداری می رسند به ویژه در حوزه اقامتگاه های سنتی و بومگردی عمدتا اختصاص به مرمت و تغییر کاربری خانه های تاریخی در شهرستان های فوق الذکر دارند و در عین حال با بهره برداری این واحدهای اقامتی، تعداد 770 تخت به ظرفیت اقامتگاه های گردشگری استان اضافه کرده گردیده و توانسته ایم با این طرح ها برای 246 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 215

به "افزایش 770 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 770 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید