اعضای باند سارقان ورزشگاه های آزادی و شهر قدس دستگیر شدند

به گزارش دور زمین، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری و انهدام اعضای باند 5 نفره سارقان تلفن همراه ورزشگاه های آزادی و شهر قدس خبر داد.

اعضای باند سارقان ورزشگاه های آزادی و شهر قدس دستگیر شدند

به گزارش گروه اجتماعی دور زمین، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی گفت: سی ام آبان ماه سال جاری مرد جوانی به کلانتری 108 نواب مراجعه و گفت، پس از بازگشت از ورزشگاه آزادی متوجه سرقت گوشی تلفن همراه گرانقیمتش توسط سارق یا سارقان شده است.

وی شرح داد: پرونده برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ده تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم قرار گرفت و شاکی پس از حضور در پایگاه در اظهاراتش، گفت: من برای دیدن فوتبال به ورزشگاه آزادی رفته بودم و پس از بازگشت در منزل متوجه شدم گوشی ام نیست و به سرقت رفته است.

عزیز خانی با بیان اینکه تلفن همراه شاکی دارای سیستم امنیتی بوده و در صورت روشن شدن موقعیت تلفن از طریق پست الکترونیک به شاکی اعلام می شد، گفت: کارآگاهان آموزش های لازم را به وی دادند تا در صورت فرستادن موقعیت، کارآگاهان را در جریان قرار دهد.

وی ادامه داد: چند روز بعد شاکی با حضور در پایگاه هشتم اعلام داشت، موبایلش در حوالی میدان تجریش به کار افتاده است.

این مقام پلیسی ابراز داشت: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، کارآگاهان پیروز شدند هویت و مخفیگاه استفاده کننده از تلفن همراه را که فردی از اتباع افغانستان و کارگر فست فودی بود را شناسایی و سپس با دستور قضائی وی را در دهم دی ماه دستگیر کنند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه کارآگاهان در بازرسی از آن محل، به یک عروسک اسباب بازی مشکوک و در بررسی اولیه متوجه وزن سنگین عروسک شدند، گفت: در بررسی های تکمیلی معین شد 6 دستگاه گوشی تلفن همراه گرانقیمت به طرز ماهرانه در داخل عروسک جاسازی شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی معین شد، گوشی¬ ها سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت دارد، ادامه داد: با انتقال متهم به پایگاه هشتم وی گفت، گوشی های سرقتی را از پسرخاله ام ساکن شهریار خریداری کرده ام و قصد داشتم آن را به کشورم منتقل کنم.

عزیزخانی اذعان کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با هماهنگی ¬های قضائی به شهرستان شهریار اعزام و در سیزدهم دی¬ ماه در یک عملیات غافلگیرانه پیروز شدند دومین متهم پرونده و همدستش را دستگیر و در بازرسی از آن محل، تعداد 8 دستگاه تلفن همراه سرقتی نیز کشف و این 2 متهم در تحقیقات اولیه به جرم مالخری و انتقال اموال سرقتی به کشور افغانستان اعتراف کردند.

وی شرح داد: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان پیروز شدند 2 جیب بر حرفه ای را که به مالخران گوشی های سرقتی را می فروختند، شناسایی کنند.

این مقام انتظامی مطرح نمود: با شناسایی مخفیگاه سارقان، هر 2 سارق در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازپرسی اولیه گفتند، پس از رهایی از زندان، نقشه سرقت از تماشاگران مسابقات ورزشی را کشیدیم و در روز مسابقات با رفتن بین تماشاگران ورزشگاه آزادی و ورزشگاه شهرقدس از شلوغی و حواس پرتی تماشاگران سوء استفاده کرده و در اقدامی سریع گوشی های آنان را سرقت می کردیم و سپس به مالخران افغانی می فروختیم.

این مقام پلیسی گفت: تا کنون هر 2 سارق به 40 فقره سرقت تلفن همراه و فروش گوشی های سرقتی اعتراف کردند.

عزیزخانی در خاتمه خاطر نشان کرد: هر 5 متهم با دستور بازپرس پرونده برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی شاکیان در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2394

به "اعضای باند سارقان ورزشگاه های آزادی و شهر قدس دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای باند سارقان ورزشگاه های آزادی و شهر قدس دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید