احیای ساختار مستند رادیویی هدف برگزاری جشنواره پژواک

به گزارش دور زمین، نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواکدر سه بخش اصلی، مردمی و مستندنگاری در حال برگزاری است.

احیای ساختار مستند رادیویی هدف برگزاری جشنواره پژواک

بخشی زاده معاون صدا گفت: مهمترین هدف از برگزاری نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی، احیای ساختار و ارتقای جایگاه مستند رادیویی است.

شناسایی و معرفی استعداد های حوزه مستند، به روزرسانی دانش مستندسازان، توسعه و جذب مخاطبان مستند های رادیویی، افزایش مجذوب کنندهیت های ساختار مستند از دیگر اهداف فرعی این جشنواره می باشد.

به گفته بخشی زاده، مستند شاخه ای بزرگ از صنعت برنامه سازی است که به منظور نمایش جنبه هایی از واقعیت ساخته می گردد.

مهمترین کارکرد برنامه های مستند آگاهی بخشی است که در این خصوص رسانه ها سعی می نمایند آثاری با کیفیت و با پشتوانه پژوهشی فراوری نمایند.

انتظار از یک مستند رادیویی، بیان واقعیت های جامعه و دنیا به شیوه ای مجذوب کننده، مستدل و روایتمند است که آگاهی مخاطب را در خصوص یک موضوع یا سوژه بالا ببرد.

معاون صدا با اشاره به اهداف جشنواره پژواک می گوید، یکی از اهداف جشنواره مستند رادیویی پژواک کشف استعداد های برنامه سازی در حوزه مستند است. گزارشگران، نویسندگان، تهیه نمایندگان و همینطور راویانی که بتوانند در ارتقای کیفی این گونه برنامه سازی به معاونت صدا یاری نمایند.

لازم به ذکر است نخستین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواکدر سه بخش اصلی، مردمی و مستند نگاری در حال برگزاری است. آثار بخش اصلی از شبکه های رادیویی، مراکز استان ها و موسسات فرهنگی دریافت شده و برای بخش مردمی و مستندنگاری رادیویی، مهلت ارسال آثار تا پانزدهم فروردین ماه تمدید شده است.

خبرنگاران فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5092

به "احیای ساختار مستند رادیویی هدف برگزاری جشنواره پژواک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای ساختار مستند رادیویی هدف برگزاری جشنواره پژواک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید