احداث 2000 واحد بوم گردی در سطح کشور

به گزارش دور زمین، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از برگزاری همایش بزرگ بوم گردی های کشور، یازدهم اسفندماه سال جاری در تهران اطلاع داد.

احداث 2000 واحد بوم گردی در سطح کشور

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد امید در حاشیه افتتاح مجتمع گردشگری روما در خرم آباد گفت: با توجه به گرایش گردشگران به سمت روستاها و بهره گیری از مراکز بوم گردی، سال گذشته با تخصیص منابع لازم نزدیک به 2000 واحد بوم گردی در سطح کشور احداث شده است.

وی با اشاره به عزم جدی دولت در ترویج صنعت گردشگری و احداث اقامتگاه های بوم گردی در کشور اضافه نمود: دولت این آمادگی را دارد هم در روستاهای هدف گردشگری و هم در روستاهایی که مردم احساس می نمایند؛ می تواند گردشگرپذیر باشد تسهیلات کم بهره برای احداث واحدهای بوم گردی پرداخت کند. سیدامین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی لرستان نیز گفت: مجتمع گردشگری روما مشتمل بر تالار، رستوران سنتی و شهربازی سرپوشیده است که امروز فاز نخست آن به بهره برداری رسید. وی اضافه نمود: این مجتمع با مساحت 21000 مترمربع و زیربنای 3300 مترمربع توسط سرمایه گذار بومی در روستای میانگلال خرم آباد احداث شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، جمع کل سرمایه گذاری در این طرح را 100 میلیارد ریال دانست و توضیح داد: از این مبلغ 19 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات توسعه روستایی مناطق محروم تخصیص یافته است. قاسمی در انتها با اشاره به اشتغال 30 نفر در این مجتمع اظهار کرد: فازهای دیگر این مجتمع تا سال 1400 به بهره برداری می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1644

به "احداث 2000 واحد بوم گردی در سطح کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 2000 واحد بوم گردی در سطح کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید