احداث شهرک صنایع دستی در اصفهان

به گزارش دور زمین، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان از احداث شهرک صنایع دستی در این شهر خبر داد.

احداث شهرک صنایع دستی در اصفهان

به گزارش دور زمین به نقل از دور زمین، محمد مجیری مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، محل احداث شهرک صنایع دستی اصفهان ابتدای جاده رضوان رو به روی باغ بین المللی گل و گیاه ارغوان جانمایی شده است.

او ادامه داد: در حاشیه میدان امام (ره) و بازار اصفهان برخی تولیدکنندگان صنایع دستی محل فعالیت پُرخطری از جمله آلودگی های صوتی و زیست محیطی در مجاورت بافت تاریخی شهر دارند که برای نجات دادن هسته مرکزی شهر از خطرات زیست محیطی و نیز آتش سوزی و ایجاد فضای توریستی و گردشگری احداث شهرک صنایع دستی اصفهان در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای احداث شهرک صنایع دستی حدود 67 هکتار زمین در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: حدود 47 هکتار از این عرصه برای فضای سبز و جنگل کاری و 20 هکتار برای بخش صنایع دستی در نظر گرفته شده است.

او گفت: شهرک صنایع دستی و هنر شهر اصفهان به صورت یک محل توریستی احداث می شود که در بخش اول گالری ها، نمایشگاه ها و فروشگاه های عرضه تولیدات و در لایه دوم واحدهای تولیدی مستقر می شود به صورتی که گردشگران از نزدیک با واحد صنفی ارتباط برقرار کرده و فرآیند تولید صنایع دستی را از نزدیک شاهد باشند.

مجیری گفت: در مقابل عرصه در نظر گرفته شده برای احداث شهرک صنایع دستی اصفهان یک فضای گردشگری وجود دارد که همراه با 47 هکتار عرصه فضای سبز شهرک می تواند فضای مناسبی را برای شهروندان و گردشگران ایجاد کند.

او با بیان اینکه مسئولان اتحادیه صنایع دستی شهر اصفهان درخواستی مبنی بر توجه به برخی زیرساخت ها در این شهرک را ارایه کرده اند، اظهار کرد: اکنون پیگیری های لازم برای دریافت مصوبات کمیسیون ماده پنج برای احداث شهرک صنایع دستی در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: شرایط تشویقی برای واگذاری واحدها به تولیدکنندگان صنایع دستی در نظر گرفته شده تا در صورت تصویب شورای شهر اجرایی شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2299

به "احداث شهرک صنایع دستی در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث شهرک صنایع دستی در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید