تور ارزان روسیه: اجاره هواپیماهای سوخو 100 از روسیه به وسیله یک شرکت ایرانی

به گزارش دور زمین، تا به امروز هیچ یک از شرکت های ایرانی درخواست رسمی برای خرید هواپیمای سوخو 100 نداشتند، اما مذاکراتی برای اجاره چند فروند هواپیما از آنها شروع شده است.

تور ارزان روسیه: اجاره هواپیماهای سوخو 100 از روسیه به وسیله یک شرکت ایرانی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، درباره آخرین شرایط خرید هواپیمای سوخو از سوی شرکت های ایرانی، گفت:

همان طور که سازمان هواپیمایی پیش از این بارها اعلام نموده هرگونه درخواستی برای خرید و وارد شدن هواپیماهای نو را آنالیز می نماید تا در صورت نهایی شدن مجوزهای فنی لازم شرایط برای ورود آنها به وجود بیاید.

وی اضافه کرد که هیچ کدام از شرکت های هواپیمایی ایرانی هنوز اقدام رسمی برای خرید هواپیمای مسافرتی سوخو 100 روسیه نداشته اند و از این رو سازمان نیز شرایط آن را در این حوزه آنالیز ننموده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که سازمان هواپیمایی در مذاکرات برای خرید و اجاره هواپیما به طور مستقیم ورود نمی نماید و از این رو ما اطلاعات جزیی از این فرآیند نداریم، اما ظاهرا یکی از شرکت های هواپیمایی ایرانی توافقی برای اجاره چند فروند سوخو انجام داده است.

عابدزاده با بیان این که در صورت نهایی شدن این توافق سازمان هواپیمایی آنالیز های لازم را برای سنجش شرایط این هواپیما انجام می دهد، تاکید نمود:

هر هواپیمایی که قصد ورود به آسمان ایران را داشته باشد باید مجوزهای فنی لازم را اخذ کند و سازمان شرایط را برای این موضوع فراهم خواهد شد.

در طول ماه های گذشته شرکت هواپیماسازی سوخو در روسیه بارها اعلام نموده توافق هایی برای فروش هواپیما به شرکت های ایرانی داشته است که البته تمامی این ادعاها از طرف مقام های ایرانی تکذیب شده است.

چند روز قبل اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه آهن، بیان کرد که هیچ مذاکره ای برای خرید سوخو با طرف های خارجی نداشته است و اطلاعی نیز از مذاکرات در این زمینه ندارد.

ایران ایر در طول روزهای گذشته در دو قرارداد جداگانه خرید 80 فروند بوئینگ و 100 فروند ایرباس را نهایی کرد.

ایران اعلام نموده در یک برنامه 10 ساله احتیاج به خرید 500 هواپیمای مسافربری نو خواهیم داشت.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5279

به "تور ارزان روسیه: اجاره هواپیماهای سوخو 100 از روسیه به وسیله یک شرکت ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: اجاره هواپیماهای سوخو 100 از روسیه به وسیله یک شرکت ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید