اتحادیه اروپا تحریم بیشتر ونزوئلا را آنالیز می نماید؛ نفت مستثنی است

به گزارش دور زمین، وزیر امور خارجه مالت اعلام نمود، اتحادیه اروپا در حال آنالیز تحریم های بیشتر علیه دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است اما درباره تحریم نفتی سخنی به میان نیامده است.

اتحادیه اروپا تحریم بیشتر ونزوئلا را آنالیز می نماید؛ نفت مستثنی است

به گزارش خبرنگاران، کارملو آبلا، وزیر امور خارجه مالت دوشنبه پس از جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به رویترز گفت: برنامه این است که می توان تحریم هایی را علیه اشخاص تعیینی اعمال کرد نه اینکه یک سری مسائلی را هدف بگیریم که بیش از پیش روی اقتصاد ضعیف شده ونزوئلا اثر بگذارد. اعمال تحریم های حوزه ای رد نمی گردد اما در ابتدا ما روی اشخاص تعیین تمرکز داریم.

اتحادیه اروپا از نوامبر 2017 تحریم هایی علیه صادرات تسلیحات و تجهیزات برای سرکوب داخلی و همچنین منع مسافرتی و توقیف دارایی برای 18 مقام ناقض حقوق بشر و تضعیف کننده دموکراسی در ونزوئلا اعمال کردند.

کارشناسان می گویند، تحریم های اتحادیه اروپا نمادین بوده و تاکنون تاثیر اندک یا ناچیزی روی سیاست های نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا داشته است و تحریم های نفتی و مالی احتمالا تنها راه مجبور کردن دولت کاراکاس به تغییر است.

نفت و محصولات مرتبط به آن سه چهارم صادرات ونزوئلا به اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد اما این نهاد تمایلی ندارد تا گام های دیگری برای بدتر کردن مالی بردارد که هم اکنون در بحرانی عمیق به سر می برد و ضررهای زیادی متحمل شده است. دولت ترامپ تحریم های گسترده ای را علیه شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1572

به "اتحادیه اروپا تحریم بیشتر ونزوئلا را آنالیز می نماید؛ نفت مستثنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا تحریم بیشتر ونزوئلا را آنالیز می نماید؛ نفت مستثنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید