ابلاغ مصوبه دولت درباره پاداش 15 درصدی به مشترکان خوش مصرف گاز

به گزارش دور زمین، معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت درباره تخفیف در گازبهای مشترکان خوش مصرف را برای اجرا ابلاغ کرد.

ابلاغ مصوبه دولت درباره پاداش 15 درصدی به مشترکان خوش مصرف گاز

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیئت دولت درباره تخفیف در گازبهای مشترکان خوش مصرف را برای اجرا ابلاغ کرد.

متن این مصوبه که توسط جهانگیری به وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده، به توضیح زیر بوده است:

هیئت وزیران در جلسه 1399/9/5 به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1. مشترکان گاز بخش خانگی که مصرف گاز آن ها در دوره زمانی شانزدهم آبان ماه تا پانزدهم اسفند ماه هر سال نسبت به دوره مشابه سال های 1396 و 1397 در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب بیش از 10 درصد کاهش یابد مشمول تخفیف پاداش صرفه جویی معادل 15 درصد گازب های صورتحساب دوره خواهند شد.

تبصره 1: برای ساختمان هایی که تنها در سال 1398 دارای سابقه مصرف گاز طبیعی باشند مبنای مقایسه سال 1398 خواهد بود. مشترکان گاز طبیعی که از سال 1399 یا پس از آن گازرسانی می شوند از سال بعد از گازرسانی بر مبنای مصرف گاز سال قبل مشمول این تصویب نامه خواهند شد.

تبصره 2: دستورالعمل نحوه اعمال معادل سازی مصرف گاز بر اساس دمای یکسان ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه توسط وزیر نفت ابلاغ می گردد.

2. با هدف مدیریت تقاضا و بازدارندگی مصارف غیرضروری بخش خانگی در صورتی که مصرف گاز مشترکان یادشده در بازه زمانی مذکور در بند 1 این تصویب نامه نسبت به میانگین مصرف آن ها در دوره مشابه در سال های 1396 و 1397 در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب بیش از 15 درصد افزایش یابد، کل مصرف مشترک مشمول افزایش 15 درصدی با رعایت بند ب ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه ها (مصوب 1388) و اصلاحات بعدی آن خواهد شد.

3. در صورتی که مصرف گاز ساختمان های اداری دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری (مصوب 1386) در بازه زمانی مندرج در بند 1 این تصویب نامه از 80 درصد میانگین مصرف آن ها در دوره مشابه در سال های 1396 و 1397 در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب بیشتر گردد، کل مصرف مشترک مشمول افزایش 50 درصدی با رعایت بند ب ماده 1 قانون هدفمندکردن یارانه ها و اصلاحات بعدی آن خواهد شد.

4. در صورتی که مشترکان غیر خانگی گاز طبیعی با مصرف 5000 مترمکعب در ساعت و بالاتر با درخواست شرکت ملی گاز ایران در بازه زمانی مذکور در بند 1 این تصویب نامه حداقل برای 10 روز متوالی مصرف خود را به میزان 30 درصد کاهش دهند، متناسب با میزان کاهش مصرف گاز، مشمول تخفیف معادل 5 درصد گازب های صورتحساب دوره خواهند شد.

5. منابع حاصل از اجرای این تصویب نامه با رعایت قوانین و مقررات مربوط صرفاً برای مدیریت تقاضا، کاهش هدررفت، بهینه سازی مصرف گاز و توسعه گازرسانی هزینه می گردد.

6. مشترکان گاز طبیعی که از تسهیلات مصوبه شماره 383988 مورخ 1394/10/3 شورای اقتصاد و اصلاحات بعدی آن در مورد بهینه سازی سامانه های گرمایشی/ موتورخانه بهره مند شوند مشمول مزایای تشویقی این تصویب نامه نخواهند شد.

7. در اجرای این تصویب نامه شرکت ملی گاز ایران/ شرکت های گاز استانی موظف اند به وسیله درج در قبوض، پیامک و تعامل مستمر با مشترکان گاز، نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مصرف نمایندگان اقدام نمایند.

8. مشترکان مصرف نماینده خوراک پتروشیمی مشمول احکام این تصویب نامه به جز بند 4، نمی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3491

به "ابلاغ مصوبه دولت درباره پاداش 15 درصدی به مشترکان خوش مصرف گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مصوبه دولت درباره پاداش 15 درصدی به مشترکان خوش مصرف گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید