وات پلای لائم سامویی (تایلند) - دور زمین

وات پلای لائم سامویی (تایلند)

وات پلای لائم سامویی (Wat Plai Laem) یک مجموعه معبد بودایی در ساحل شمال شرقی سامویی است. این معبد یک مجسمه خیره‌کننده سفید رنگ با 18 دست از گوان‌یین، الهه رحمت و شفقت را در خود جای داده است. وات پلای لائم نزدیک به معبد بودای بزرگ قرار گرفته و به مسافران تور تایلند نیم‌نگاهی از باورهای چینی تایلندی و همچنین کارهای هنری و معماری مجلل و بسیار زیبا با موضوع‌های بودایی را ارائه می‌دهد.

وات پلای لائم سامویی (تایلند)

وات پلای لائم سامویی یک معبد زنده و فعال است؛ جایی که عبادت‌کنندگان هر روز به اینجا می‌آیند تا به بودا و گوان‌یین ادای احترام کنند. بودا نیز به صورت چندین مجسمه و نقاشی‌های دیواری در این معبد حضور دارد. وات پلای لائم معبد نسبتا جدیدی است اما تکنیک‌های هنری به کار رفته در ساخت آن، مربوط به چندین قرن قبل بوده و بر اساس باورهای باستانی شکل گرفته است. دریاچه احاطه‌کننده معبد، حال و هوایی فوق‌العاده آرامش‌بخش و روحانی به آن داده است، دریاچه‌ای که پر از ماهی است. مسافران تور سامویی که به معبد کمک مالی می‌کنند یک کیسه غذا برای دادن به ماهی‌ها دریافت می‌کنند.

با ورود به معبد پلای لائوم، مسافران تور تایلند می‌توانند مجسمه غول‌پیکر گوان‌یین را ببینند. این مجسمه بسیار بزرگ سفید رنگ، در مرکز معبد قرار گرفته و حضوری با ابهت و در عین حال با متانت دارد. پرستش Guanyin به چین باستان بر می‌گردد، اما از آن زمان به این سو تاثیرش در تمام شرق و جنوب شرق آسیا گسترده شده است. طراحی‌های پیچیده و بی‌نظیر معبد توسط یکی از هنرمندان تراز اول تایلند با نام Jarit Phumdonming انجام شده‌اند، طرح‌هایی که میراث قدرتمند چینی در سامویی را به خوبی نشان می‌دهند. در کنار این مجسمه، راهروهایی قرار گرفته‌اند که در آنها نقاشی‌های رنگارنگ، داستان‌های اساطیری بودا را نشان می‌دهند.

مردم باور دارند که Guanyin منبع عشق بی‌قید و شرط و محافظ تمام موجودات است. چندین دست او نشان‌دهنده تواناییش در کمک به همه مردم در هر جایی از دنیا هستند. این الهه همچنین به عنوان الهه باروری هم شناخته می‌شود؛ بسیاری از مردم تایلند به اینجا می‌آیند و دعا می‌کنند تا بچه‌های سالمی به دنیا بیاورند. همچنین بسیاری از مردم اعتقاد دارند که Guanyin از دریانوردان هم در سفرهایشان مراقبت می‌کند. دیگر جذابیت‌های این معبد برای مسافران تور سامویی شامل یک مجسمه بسیار بزرگ سفید رنگ از بودای خندان، درهایی با حکاکی‌های بسیار زیبا و یک سالن فوق‌العاده شکوه‌مند که روی یک جزیره در دریاچه ساخته شده می‌شوند.

وات پلای لائم تمام روزها و در ساعت‌های روشن روز به روی مسافران تور تایلند باز است. البته در زمان فستیوال‌های چینی مانند سال نوی چینی فوق‌العاده سرزنده و تماشایی می‌شود. از آنجا که این معبد مکانی مقدس است، باید در زمان بازدید از آن لباس و رفتار مناسب داشت. در زمان بازدید از این معبد در تور سامویی، پیراهن‌های آستین بلند بپوشید یا شال‌هایی همراه داشته باشید که شانه‌ها را بپوشانند. همچنین دامن و شلوارهای بلند بپوشید و لباس ساحلی به تن نداشته باشید. عبادت‌کنندگان را معمولا می‌بینید که لباس سفید به تن می‌کنند. ورودی معبد رایگان است، اما شما می‌توانید به دلخواه خودتان مبلغی را به معبد کمک کنید. برای رفتن به این معبد می‌توانید جاده اصلی 4196 را به سمت منطقه شمال شرق سامویی ادامه دهید و در جاده 4171 بپیچید. این معبد به معبد بودای بزرگ بسیار نزدیک است و حدود 3 کیلومتری شمال فرودگاه بین‌المللی سامویی قرار گرفته است. وات پلای لائم در 3 کیلومتری شرق ساحل بوفوت و در فاصله 7.5 کیلومتری ساحل چاونگ قرار دارد.

ساعات بازدید
روشنی روز
هزینه ورودی
رایگان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 134

به "وات پلای لائم سامویی (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وات پلای لائم سامویی (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید