موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام) - دور زمین

موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)

در خیابان‌های پر شده با رستوران‌ها، بانک‌ها و ساختمان‌های دولتی در قلب شهر هوشی مین، احتمالا تنها چیزی که انتظار دیدنش را نخواهید داشت یک هلیکوپتر هیویی آمریکایی پارک شده در کنار یک تانک پاتون ام48 خواهد بود. اینها چیزهایی هستند که در مستندها دیده‌اید و بیشتر مناسب یک پایگاه نظامی هستند نه یک محله شلوغ شهری. اما این وسیله‌های جنگی به طور اتفاقی در اینجا جا نمانده‌اند؛ اینجا موزه بقایای جنگ ویتنام (War Remnants Museum)، یکی از خارق‌العاده‌ترین مکان های دیدنی این کشور است. هر سال حدود 500 هزار بازدیدکننده شامل مسافران تور ویتنام از سراسر دنیا از این موزه شهر هوشی مین دیدن می‌کنند تا ببینند چطور جنگ، ویتنام مدرن را شکل داده است.

موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)

تاریخچه موزه بقایای جنگ ویتنام

تنها چند ماه بعد از سقوط سایگون در سال 1975، دولت ویتنام محوطه نمایشگاهی جنایت‌های امریکا و دولت دست‌نشانده‌اش را راه‌اندازی کرد. این موزه حاوی محتوای پروپاگاندایی بود که چهره دهشتناک جنگ را با یک آرایش غلیظ سیاسی به نمایش می‌گذاشت. بی‌رحمی و قساوت سربازان آمریکایی (هم واقعی و هم اغراق‌شده) اصلی‌ترین پیام این موزه بود. وقتی در دهه 90 روابط امریکا و ویتنام به حالت عادی برگشت، نام این موزه به مجموعه نمایشگاهی جنایات جنگی تغییر پیدا کرد. البته در نهایت نام موزه به موزه بقایای جنگ ویتنام تغییر داده شد؛ نامی که تا همین امروز روی این موزه ماندگار بوده است.

راهنمای بازدید از موزه بقایای جنگ در تور ویتنام

اولین چیزهایی که در زمان بازدید از موزه بقایای جنگ در تور ویتنام توجه‌تان را به سمت خودشان جلب می‌کنند، جنگ‌افزارهای واقعی و اصلی بزرگی هستند که در محوطه بیرونی موزه قرار داده شده‌اند. در روزهای آخر جنگ، همانطور که نیروهای نظامی شمالی به سمت جنوب پیشروی می‌کردند، نیروهای ARVN (ارتش جنوب) دسته دسته فرار می‌کردند و تجهیزات نظامی امریکایی (به ارزش میلیاردها دلار) که در اختیارشان قرار داده شده بود را رها می‌کردند. با وجود این همه جنگ‌افزارهای تقریبا دست‌نخورده به اضافه آن چه که آمریکایی‌ها از خود به جای گذاشتند (زمانی که سایگون بالاخره سقوط کرد)، دولت مستقر در هانوی تعداد زیادی قطعه برای انتخاب کردن و به نمایش گذاشتن در اختیار داشت.

جنگنده اف 5 در محل ورودی جلویی موزه بقایای جنگ هوشی مین، احتمالا بیشترین توجه را از طرف مسافران تور ویتنام دریافت می‌کند. البته برای بیشتر بازدیدکنندگان خارجی، هلیکوپترهای هیویی خیلی آشنا به نظر خواهند آمد چرا که آنها را در فیلم‌های زیادی دیده‌اند. با این که این جنگ‌افزارها خیره‌کننده هستند اما این نمایشگاه‌های داخل موزه هستند که می‌توانند تاثیری عمیق و خردکننده را بر روی بازدیدکنندگان بگذارند. عکس‌های به نمایش در آمده در داخل موزه بقایای جنگ ویتنام، به معنای واقعی کلمه وحشتناک هستند. این عکس‌ها بدن‌های تکه تکه شده شهروندان و سربازان و خانواده‌هایی که در کنار جسدهای بچه‌هایشان سوگواری می‌کنند را نشان می‌دهند. اگر دل دیدنشان را ندارید به دیدن جنگ‌افزارها بسنده کنید، چرا که عکس‌ها واقعی واقعی هستند. البته که این منظره‌های تکان‌دهنده همواره یادآور این موضوع هستند که صلح چه قدر اهمیت دارد.

رفتن به موزه بقایای جنگ در تور ویتنام

راحت‌ترین وسیله برای رسیدن به موزه بقایای جنگ هوشی مین تاکسی است. تاکسی‌ها در تمام مناطق توریستی شهر به وفور یافت می‌شوند. کرایه تاکسی از منطقه یک تا محل موزه بیشتر از 50 هزار دانگ نخواهد بود.

وبسایت
www.baotangchungtichchientranh.vn/Main.aspx?L=EN
ساعات بازدید
7.30 تا 18
هزینه ورودی
15 هزار دانگ
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 683

به "موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه بقایای جنگ هوشی مین (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید